Поліція у Лютцераті знімає активістів з даху зали засідань

20

Вчора ввечері активісти кліматичного руху продовжили акції, спрямовані на запобігання виселенню буровугільної ділянки Lützerath. Поліцейські з підйомними платформами зняли десяток активістів з висоти близько десяти метрів з даху колишнього сільськогосподарського цеху, як зауважив репортер dpa. Інші сили займалися звільненням активіста, який застряг у розбитій машині. Представник поліції повідомила, що цю роботу ще не завершено. Крім того, протягом ночі поліція більше нічого не планувала.

Увечері активісти влаштували феєрверк на місці проведення акції. Щонайменше дві ракети летіли горизонтально у бік поліцейських машин. В іншому протест залишався мирним. Поліція, звісно, ​​все ще перебуває на місці, сказав представник поліції. Проте вночі не планувалося робити жодних дій щодо будинків. Активісти продовжують залишатися в цих будинках і самостійно побудованих будиночках на деревах. Окремі будівлі були яскраво освітлені прожекторами, а ввечері будівельна машина забрала барикади.

Активістка руху “П’ятниці для майбутнього” Луїза Нойбауер назвала дії поліції “абсолютно незрозумілими”. «Виселення вночі у темряві. Це небезпечно, провокаційно, ескалаційно. Що це таке, чого вони так бояться? – Запитала вона в Twitter.

На тлі переважно мирного протесту поліція вчора (у середу) розпочала розчищення захопленої дільниці у районі Рейнланд. До полудня прес-секретар був «дуже задоволений» ходом робіт: «Для поліції поки що все йде за планом». Наперед очікувався масовий опір. Спостерігачі, однак, говорили про частково розслаблену атмосферу.

Енергетична компанія RWE хоче добувати вугілля, що залягає під Лютцератом, для цього буде знесено селище на території міста Еркеленц. У Лютцераті кліматичні активісти вже кілька місяців мешкають у порожніх будинках на знак протесту проти цього.

Графіка Лютцерат

Деякі кліматичні активісти пішли на вимогу поліції і добровільно пішли. Їх випровадили з майданчика. Багато хто, однак, хотів продовжувати опір. “Люди сповнені рішучості залишитися, вистояти, захистити дерева та будівлі”, – сказала Мара Зауер, представник ініціативи Lützerath lebt.

Читайте також:  Польща планує збудувати АЕС на Балтиці

Інший представник звинуватив поліцію в надто жорсткій операції. Помічників не пропускали. «Щойно ще одного активіста вивели на волю за хворобливих обставин», – сказала вона у другій половині дня. Вона також чула про травми.

Реул: «Відмежуватися від дій активістів, які готові застосувати насильство»

Міністр внутрішніх справ СРВ Герберт Ройль (ХДС) різко критикував напад на поліцейських вчора опівдні. «Я просто приголомшений і не розумію, як люди можуть робити щось подібне», – сказав Реул про кидки у бік офіцерів. Тепер, за його словами, борг усіх мирних демонстрантів – дистанціюватися від дій активістів, які готові застосувати насильство. “Ви можете проводити демонстрації в іншому місці, ви не зобов’язані допомагати їм зараз, стоячи тут і заважаючи роботі поліції”, – сказав він.

Реуль розповів про 350 людей, які незаконно перебували в Лютцераті. За словами начальника поліції Аахена Дірка Вайнспаха, близько 200 активістів кліматичного руху добровільно залишили район. Двоє з його офіцерів зазнали легких поранень, але все ще були придатні до служби.

Вчора опівдні поліція почала знімати активістів з дерев та платформ. Офіцери використовували підйомні платформи у різних точках. На в’їзді в Лютцерат екскаватори розпочали роботи зі знесення. Один із міських знаків Лютцерату також було знято на початку дня. Пізніше чиновники перекинули збудовані самостійно невеликі дерев’яні будинки на палях, щоб продовжити виселення. За словами репортера агентства dpa, дії офіцерів супроводжувалися криками образ з боку активістів у таборі хатин та будиночків на деревах. Поліція також вилучила, наприклад, вогнегасники, які зберігалися у хатинах активістів.

«Ми бачили тут переважно мирні протести, сидячі страйки, акції на триногах – і це форми протесту, до яких ми дуже готові», – сказав представник поліції у другій половині дня. Якщо активісти дозволили захопити себе, це все одно пасивний протест і, отже, у межах допустимого, сказав він.

Читайте також:  Штайнмаєр відвідує німецьких солдатів в Естонії

«Цілеспрямована комунікація сприяла деескалації»

Для профспілки поліції (DPolG) концепція розгортання поліції при виселенні села Лютцерат досі працювала. «Цілеспрямована комунікація сприяла деескалації ситуації», – заявив опівдні голова DPolG Райнер Вендт. “Досвід минулих операцій, таких як операція в Хамбахер Форст в 2018 році, показує, що поліція повинна очікувати значного опору, включаючи встановлення пасток”.

Активістка кліматичного руху Грета Тунберг планує приїхати до Лютцерату для проведення акцій протесту. Шведка оголосила у Twitter, що у суботу візьме участь у демонстрації проти виселення села, зайнятого кліматичними активістами. «Наука згодна, ті, хто найбільше стурбований, згодні: більше ніякого викопного палива!» – Написала вона. Тунберг вже приїжджав у Лютцерат у вересні 2021 року, щоб провести демонстрацію проти видобутку вугілля та за дотримання кліматичної мети в 1,5 градуси – за день до тогочасних федеральних виборів.

Єпископ Ахенський Хельмут Дізер закликав усі сторони конфлікту з приводу виселення села, де видобувається буре вугілля, не запускати спіраль насильства. «Мирні протести є центральним компонентом живої демократії», – сказав він, згідно із заявою Генерального вікаріатства. «Однак надійна конституційна держава також потребує дотримання правил та угод».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я