Поки в Китаї зростають зарплати, Мексика приваблює виробників.

11

Мексиканське виробництво відрізняється порівняно низькою заробітною платою.

Поки в Китаї зростають зарплати, Мексика приваблює виробників.

Різниця в оплаті праці в обробній промисловості між Мексикою та Китаєм зараз помітна як ніколи. У Китаї, де заробітна плата у виробничому секторі за останнє десятиліття зросла більш ніж утричі, середній робітник на фабриці 2020 року отримував близько 6 доларів на годину. У той же час Мексика не сильно просунулась у цій галузі. Наприклад, робітник на фабриці в Мексиці заробляв трохи більше 2 доларів на годину – ця цифра практично не змінилася за останні 10 років, згідно з нещодавнім звітом Bank of America.

Чому Мексика краща за Китай

Заробітна плата в Китаї зростає, оскільки на ринок праці країни виходить дедалі менше людей, що є одним із найпомітніших наслідків пекінської політики «однієї дитини». Цю політику було запроваджено наприкінці 1970-х років і тривало до 2016 року. У Мексиці також зберігається одна з найнижчих мінімальних зарплат порівняно з іншими ринками, що розвиваються. Проте продуктивність праці останніми роками не зростала, зазначають дослідники BofA.

Низька заробітна плата загалом давно залучає підприємства відкривати заводи в Мексиці, але пандемія, можливо, прискорила цей процес, оскільки останніми роками вартість робочої сили в ланцюжку поставок зросла.

Поки в Китаї зростають зарплати, Мексика приваблює виробників.  Фото: Novikov Aleksey / Shutterstock

Пандемія Covid-19 підштовхнула підприємства до диверсифікації джерел сировини

Не лише заробітна плата змушує виробників розглядати можливість розширення виробництва у Мексиці. Наявність кваліфікованої робочої сили та географічна близькість до США також є аргументами на користь Мексики, так само як і ширший інтерес компаній до диверсифікації джерел постачання з метою зниження ризиків ланцюжка постачання, що виник після початку пандемії Covid-19.

Згідно з звітом BofA, виробничий сектор Мексики з початку року виріс більш ніж на 5% у реальному вираженні. Дослідники прогнозують, що якщо Мексика використовує весь потенціал переміщення ланцюжків поставок, то найближчими роками вона зможе збільшити свій експорт на 30% або близько 9% ВВП.

Читайте також:  Китайські акції зросли на трильйон доларів за тиждень

Незважаючи на те, що Мексика може виграти від переміщення ланцюжків поставок, дослідники відзначають, що вона стикається з цілим рядом конкурентів, включаючи виробничі бази в Тайвані, Кореї, Малайзії, Індонезії та Індії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я