Після воєнного перевороту в Нігері

10

Після перевороту в Нігері ситуація в країні залишається нестабільною. Військові лідери, що повстали, оголосили про усунення від влади президента Мохамеда Базума і застерігають іноземні держави від військового втручання.

Після воєнного перевороту в Нігері

Після воєнного перевороту в західноафриканському Нігері сьогодні вранці ситуація залишається невизначеною. У середу офіцери президентської гвардії затримали у палаці демократично обраного президента Мохамеда Базума та оголосили його відстороненим від влади. Збройні сили Нігера вчора перейшли на бік повсталих військових.

Учасники перевороту застерегли іноземні держави від військового втручання.

За даними нігерійських ЗМІ, путчисти підтримали і опозиційні партії. Спочатку залишалося незрозумілим, які та скільки партій стоять за ними. Автори закликали до проведення демонстрацій сьогодні. У четвер прихильники перевороту в ході акцій протесту напали, зокрема, на штаб-квартиру президентської партії в Ніамеї. Після цього Міністерство внутрішніх справ негайно заборонило усі демонстрації.

Різка критика демократичних країн

Після військового перевороту європейські зусилля зі стабілізації ситуації в Сахелі зазнали серйозної поразки. Різка критика дій перевороту прозвучала з Вашингтона, ООН, ЄС, Франції, Африканського союзу, західноафриканської спільноти держав Ecowas, а також з боку уряду Німеччини, який, як і раніше, тримає в західноафриканській країні близько 100 солдатів і неодноразово виступав із пропозиціями щодо розширення співпраці з військовими. .

Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) вчора телефоном запевнила свого нігерійського колегу Хассумі Массуду у «повній підтримці» Німеччиною демократичного розвитку в західноафриканській країні. Посланник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель повідомив у Twitter, що у четвер увечері він знову розмовляв із затриманим Базумом. ЄС знову закликав учасників перевороту негайно звільнити президента.

Після військових переворотів у Малі та Буркіна-Фасо, що відбулися у 2020 р., Нігер став останньою із трьох сусідніх країн Сахеля, де на чолі держави стояло демократично обраний уряд. Лише наприкінці 2022 р. ЄС ухвалив рішення про початок військової місії в Нігері для боротьби з тероризмом у регіоні. В останні роки Нігер опинився в центрі зусиль Заходу, спрямованих на протидію насильницькому просуванню джихадистів у Західній Африці, а також військовому впливу Росії, що зростає.

Читайте також:  Гватемала обирає нового президента

Програми гуманітарної допомоги призупинено

За словами Ібрагіма Яхайі Ібрагіма, політичного аналітика африканського аналітичного центру Крайсіс Груп, Нігер був місцем надії в Сахелі, охопленому ісламістським терором, завдяки своїй відносній безпеці та політичній стабільності. За словами Ібрагіма, переворот зруйнував ці надії та ускладнить подальшу співпрацю між країнами Сахеля та Заходом.

У зв’язку з переворотом влада Нігера закрила повітряний простір і кордони країни. В результаті ООН змушена була призупинити свої програми гуманітарної допомоги в Нігері.

Нігер з його 26 млн. жителів є однією з найбідніших країн світу. За індексом людського розвитку ООН ця країна, розташована в Сахельському регіоні, посідає останнє 189 місце зі 191. Понад 40% населення живе в умовах крайньої бідності.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я