Покійний Папа Римський Бенедикт XVI покладено у базиліці Святого Петра

34

Через два дні після смерті Папи Римського Бенедикта XVI його тіло буде покладено сьогодні у базиліці Святого Петра у Римі. З 9.00 ранку люди можуть вишикуватися в чергу, щоб попрощатися з колишнім главою католицької церкви. Папа Римський, уродженець Баварії, помер у суботу у віці 95 років у своїй резиденції у Ватикані і був відпетий у каплиці монастиря Mater Ecclesiae – одягнений у червону папську мантію та з човен у руках.

У понеділок його буде доставлено з монастиря до собору наодинці, де заплановано приватну молитву перед відкриттям дверей. У четвер наступник Бенедикта Папа Франциск проведе заупокійну службу на майдані Святого Петра. Очікуються десятки тисяч відвідувачів. Після цього Бенедикт XVI буде похований у крипті базиліки Святого Петра – за повідомленнями, у тій самій могилі, де колись лежали останки Іоанна Павла II, доки їх не було перенесено в інше місце базиліки після його канонізації.

Папа Римський віддає шану своєму попереднику

Під час святкування Нового року та Нового року Папа Франциск віддав шану своєму попереднику як «вірному слузі» Церкви. Минулої середи, під час спільної аудієнції у залі засідань Ватикану, Франциск закликав молитися за Папу Емерітуса, який був серйозно хворий – і тим самим привернув увагу до свого поганого стану здоров’я насамперед.

Як стало відомо згодом, Бенедикт уже прийняв помазання хворого – також відоме як останній обряд – 28 грудня. За даними Ватикану, його стан був тривожним, але стабільним. Зрештою, він помер напередодні Нового року, що викликало величезне співчуття у всьому світі. Його останніми словами було «Господи, я люблю тебе», як пізніше повідомили речник Ватикану Маттео Бруні та ватиканський медіа-портал «Vatican News».

Читайте також:  Шольц зустрівся в Японії з Кісідою

Незабаром після смерті Бенедикта Франциск першим прийшов до його резиденції і помолився біля його неживого тіла. Пізніше кардинали та інші чиновники прийшли попрощатися з колишнім главою Конгрегації доктрини віри. В останні роки після своєї добровільної відставки в 2013 році, першої за більш ніж 700 років, Бенедикт вів дуже відокремлений спосіб життя в монастирі в садах Ватикану, де його доглядав його особистий секретар Георг Генсвайн.

Термін повноважень та критика

Взаємодія між Бенедиктом та її наступником вважалося поважним, а то й зовсім простим. Йозеф Ратцінгер, як було його громадянське ім’я, народився у Верхній Баварії і був обраний Папою Римським 19 квітня 2005 року, змінивши Івана Павла ІІ. Він став першим німецьким понтифіком за більш як 480 років. Після його смерті священнослужителі та політики вихваляли його як розумного богослова. Критики, однак, скаржилися на консервативний курс під час його перебування на посаді глави церкви – паралель із його польським попередником Іваном Павлом ІІ.

Бенедикт XVI виступав проти модернізації Церкви, що викликало багато критики на його адресу. Його перебування на посаді було затьмарене скандалом про зловживання, який кинув католицьку церкву в глибоку кризу. І навіть після його відставки минуле та його ставлення до справ про зловживання знову наздогнали його. У доповіді про зловживання, підготовлену на замовлення Мюнхенської архієпархії, на початку 2022 року його звинуватили у неправомірних діях у чотирьох випадках у період його роботи архієпископом Мюнхена та Фрайзінга. Невдовзі після публікації доповіді Бенедикту довелося виправити заяву, зроблену через свого особистого секретаря Генсвейна.

Однак саме Бенедикт, ще кардиналом Ратцінгером на посаді префекта впливової Конгрегації з доктрини віри, першим взяв курс на переслідування зловживань у Церкві. Однак його більш ніж 20-річне перебування у надзвичайно важливій ватиканській інстанції було відзначено також жорсткою позицією з таких питань, як контрацепція, аборти та безшлюбність, які багато віруючих, особливо в Європі, відкидали. Однак в інших частинах всесвітньої католицької церкви, наприклад, у країнах Африки та Латинської Америки, його лінія отримала широку підтримку.

Читайте також:  Штайнмайєр приїхав до Саару - просто поговорити

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я