Офіцер із захисту даних забороняє фан-сторінку федерального уряду у Facebook

26

Федеральний комісар із захисту даних Ульріх Кельбер дав вказівку Федеральному відомству друку (BPA) припинити роботу фан-сторінки федерального уряду у Facebook. Про це в середу в Берліні оголосив орган із захисту даних. Відповідний лист було розіслано на початку тижня. У прес-служби федерального уряду є чотири тижні з моменту отримання повідомлення для припинення роботи.

Однак, БПА може оскаржити це розпорядження. На відміну від випадків з компаніями, органи захисту даних не можуть віддати наказ про негайне виконання заборони після судового оскарження з боку будь-якого органу. Тому суперечка може затягнутися.

Цей наказ загострює багаторічну суперечку між Кельбером та різними органами влади. Федеральний комісар із захисту даних вважає, що державний орган не може вести фан-сторінку у Facebook відповідно до законів про захист даних. У середу Кельбер послався в цьому контексті на розслідування, проведені його відомством, і на коротку доповідь конференції із захисту даних, в якій також представлені уповноважені із захисту даних земель.

Органи влади повинні поводитися «зразково»

«Усі органи державної влади зобов’язані зразково дотримуватись закону», – пояснив Кельбер. Згідно з результатами проведених ним перевірок, на даний час це неможливо під час роботи фан-сторінки через велику обробку персональних даних користувачів. «Я вважаю важливим, щоб держава була доступна через соціальні мережі та могла ділитися інформацією. Але воно може це робити лише за умови дотримання основних прав громадян».

У суперечці, яка триває з 2019 року, група Meta, що належить Facebook, завжди вказувала на те, що функціонування фан-сторінок Facebook сумісне із законом. У середу представник Meta заявила, що платформи та канали соціальних мереж, такі як сторінки Facebook, дозволяють підприємствам та організаціям, включаючи міністерства та урядові установи, спілкуватися з людьми. «Для нас важливо, щоб ці організації могли продовжувати використовувати соціальні мережі відповідно до закону».

Читайте також:  Кількість ядерних боєголовок збільшуватиметься «експоненційно»

Кельбер пояснив, що Федеральне управління друку як відповідальна сторона має бути в змозі довести, що принципи закону про захист даних дотримуються. Під час розгляду відомство не змогло надати таких доказів «на переконання наглядового органу».

Федеральне відомство друку не одразу відповіло на запит агентства dpa.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я