Понад 420 арештів у Франції

12

Франція не заспокоюється вже п’яту ніч після загибелі парубка від поліцейської кулі. Хоча в деяких містах ситуація здавалася менш напруженою, ніж попередні ночі, знову спалахнули заворушення, особливо в Парижі, Марселі та Ліоні. Щонайменше 427 людей було заарештовано по всій країні, написав міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен у Твіттері. Всесвітньо відома торгова миля Єлисейські поля в Парижі була очищена великим контингентом поліції із застосуванням сльозогінного газу, повідомляє Le Figaro. У Ліоні та Ніцці також відновилися пограбування. У зв’язку з заворушеннями президент Еммануель Макрон скасував свій державний візит до Німеччини.

Далі Дарманен написав, що, незважаючи на все це, ніч пройшла спокійніше «завдяки рішучим діям сил порядку». Прем’єр-міністр Елізабет Борн похвалила сили порядку: вони виявили зразкову мужність перед насильством, написала вона в Твіттері. Для охорони порядку було задіяно 45 000 поліцейських та тисячі пожежників.

У Марселі ситуація була напруженою, але контрольованою, повідомила увечері адміністрація міста. Протягом усього вечора формувалися групи, які хотіли завдати шкоди, повідомила префектура Буш-дю-Рон, за даними Le Parisien. Поліція намагалася розігнати людей за допомогою сльозогінного газу.

Особливо в Марселі, Ліоні та Греноблі присутність поліції було значно збільшено. Після того, як у Марселі було пограбовано збройовий склад, поліція направила туди бронемашини, гелікоптери та спецназ.

Раніше Дарманен говорив про “меншу інтенсивність”.

Заворушення були спровоковані смертю парубка від рук поліцейського кілька днів тому. У вівторок у Нантері 17-річного підлітка було зупинено за кермом автомобіля мотоциклетним патрулем. Коли молодик несподівано завівся, з табельної зброї поліцейського було зроблено смертельний постріл. Спочатку поліцейські заявили, що молодик хотів їх переїхати. Тільки після того, як у соціальних мережах з’явилися відеозаписи інциденту, підтверджені ЗМІ, вони відмовилися від цієї версії та від передбачуваного наміру молодої людини вбити. Поліцейський, винний у його смерті, був ув’язнений. Відносно нього розпочато попереднє розслідування за звинуваченням у ненавмисному вбивстві.

Читайте також:  Мер Ганновера підтримує угоду з "Останнім поколінням

Цей інцидент спричинив хвилю насильства у Франції. Рано вранці в суботу, після чергової ночі насильства, міністр внутрішніх справ Дарманен говорив про те, що воно «менш інтенсивне», ніж раніше. Але цифри, які він представив, звучали не надто обнадійливо: 1311 арештів – значно більше, ніж попередні ночі – 406 з них тільки в Парижі, і 79 поліцейських отримали поранення.

Хлопця було поховано у своєму рідному місті Нантеррі під Парижем у суботу вдень. Спостерігачі раніше побоювалися, що похорон може знову підлити олії у вогонь. Але, за даними газети Le Parisien, до півночі в Нантері все залишалося спокійно.

Макрон змушений скасувати державний візит

Через заворушення президент Макрон скасував свій державний візит до Німеччини у суботу. Це був би перший державний візит французького президента до Німеччини за останні 23 роки. Але внутрішньополітична ситуація змушує Макрона залишитися у Франції.

У Франції також було скасовано кілька концертів, показів мод та інших культурних заходів. Автобуси та трамваї в даний час ходять тільки вдень, а продаж та провезення феєрверків та легкозаймистих речовин були заборонені. Однак уряд ще не оголосив надзвичайний стан у країні, а комендантська година була введена лише в окремих випадках у невеликих містах.

У зв’язку з заворушеннями Міністерство закордонних справ у суботу оновило свої рекомендації щодо подорожей та безпеки. Мандрівників просили проінформувати себе про відповідну ситуацію та уникати місць масових заворушень. Крім того, залежно від пункту призначення, мандрівникам слід планувати значні обмеження у своїй програмі, особливо у вечірній та нічний час. Міністерство закордонних справ зазначило, що у деяких районах та передмістях Парижа, а також в інших великих містах Франції мали місце насильницькі заворушення. У деяких містах була введена комендантська година вночі з 9-11 вечора до 6 ранку. Часто вони поширюються лише на неповнолітніх віком до 16 років.

Читайте також:  У Рівному затримали чоловіка з Єгипту, який взяв за жінку українку: він - нелегал

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я