Плюс 47,6 млн. доларів від США

16

Компанія Tetra Tech отримала з бюджету Пентагону 47,6 млн. доларів для проведення розмінування України. Американський бізнес допоможе Україні виявляти та знешкоджувати протипіхотні міни, нерозірвані й «безгоспні» боєприпаси, саморобні та інші вибухові пристрої. Про це повідомляє Державний департамент США.

Нова сума підтримки — це частина оголошеного Держдепом траншу у розмірі 91 млн. доларів. Про це розповів офіційний представник американського МЗС Нед Прайс.

Розмінування України — справа рук не лише України

Міни на звільнених територіях – проблема світового масштабу. В ООН існує особливий «саперний» підрозділ. Чинна відповідна Конвенція. Документ забороняє застосування, виробництво та накопичення протипіхотних мін. РФ його не підписала, що не заважає їй звинувачувати Україну у порушеннях.

Україна тим часом діє у співпраці із західними партнерами. Українські сапери вже підвищували свою кваліфікацію у косовському Центрі протимінної діяльності та розмінування. Свій внесок зробили експерти зі Швейцарії: у Центрі вони викладали курс «Пошуки, пов’язані з високими ризиками».

На службі українських саперів знаходиться британський Armtac 400. Це броньована машина для розчищення полів та доріг від мін. Кошти на її покупку майже півмільйона доларів зібрав український фонд United 24.

Україна і сама не схибить

Міни вважаються однією з головних загроз для населення, яке повертається на звільнені території. Слідом за основними силами ЗСУ в деокуповані міста та села входять сапери. Вони знаходять міни і розтяжки в найнесподіваніших місцях.

Тому керівництво ВСУ вважає розмінування одним із головних напрямів діяльності. Серйозні сили та засоби витрачаються на навчання та екіпірування саперів, у тому числі чотирилапих.

В Україні розроблено мобільний додаток, який дозволяє громадянам оперативно повідомляти про виявлені вибухові пристрої. Юрій Тумир, одинадцятикласник однієї зі шкіл Івано-Франківська, розробив модель коптера-міношукача.

Читайте також:  Війна в Україні 3 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я