Плани нападу на Кельнський собор

7

Поліція досліджує Кельнський собор із собаками-шукачами та великим контингентом за день до переддень Різдва. Причина: собор може стати об'єктом нападу ісламістів.

Органи безпеки – Плани нападу на Кельнський собор – заходи напередодні Різдва

Незадовго до початку різдвяних служб поліція посилила заходи безпеки у Кельнський собор у зв'язку з повідомленнями про можливий план нападу з боку угрупування ісламізму. Поліцейські обшукали собор за допомогою собак-шукачів та оголосили, що напередодні Різдва перевірятимуть усіх відвідувачів.

Поліція Відня також посилила заходи безпеки. За інформацією агентства dpa, органи безпеки мали дані про те, що церква у Відні також є можливою метою угруповання. Про це раніше повідомила газета “Більд”.

Поліція Кельна хотіла зробити спільну заяву про перебіг розслідування сьогодні вранці. У той же час було заявлено, що відомство не коментуватиме деталі у зв'язку з розслідуванням, що триває. За інформацією агентства dpa, угруповання може бути пов'язане з одним із відгалужень терористичної мережі «Ісламська держава» (ІГ), яка називає себе «Провінція Хорасан» (ISPK) і вже кілька років веде збройний конфлікт із войовничим рухом ісламізму «Талібан» в Афганістані.

Поліція Кельна посилює заходи захисту

Як повідомляє «Більд», у суботу були здійснені перші арешти спецпідрозділами у Відні та один у Німеччині. Управління державної безпеки та розвідки міністерства внутрішніх справ Австрії не коментувало можливі арешти. “Ми просимо вас з розумінням поставитися до того, що ми не коментуємо поточні розслідування”, – заявив представник поліції Відня пізно ввечері в суботу у відповідь на запит.

Поліція Кельна обґрунтувала посилення заходів захисту вказівкою на небезпеку, не розкриваючи подробиць. Державна безпека, яка активно займається політично вмотивованими кримінальними злочинами, розпочала розслідування. Відвідувачі релігійних служб у Кельнському соборі та туристи мають бути готовими до того, що в найближчі кілька днів буде підвищено стандарти безпеки.

Читайте також:  13 поліцейських та чиновників взято в заручники

«Навіть якщо йдеться про новорічну ніч, сьогодні ввечері ми зробимо все можливе, щоб забезпечити безпеку відвідувачів собору напередодні Різдва. За погодженням із співробітником служби безпеки глави собору, після вечірньої меси собор буде обшуканий із собаками-шукачами, а потім замкнений», – йдеться у заяві глави кельнського управління карного розшуку Міхаеля Ессера. Увечері перед Кельнським собором під'їхали поліцейські машини, які спостерігали репортери агентства dpa. Також було задіяно поліцейських собак-шукачів.

Запобіжні заходи у Відні

У своїй попередній заяві поліція Відня повідомила, що органи безпеки Австрії посилили запобіжні заходи у зв'язку з закликами до терористичних атак на християнські заходи по всій Європі, особливо напередодні Різдва. Поліція також повідомила, що за результатами поточної оцінки загроз, проведеної Управлінням захисту конституції, рівень загрози в період різдвяних свят загалом підвищений. В якості запобіжного заходу буде посилено спостереження за місцями підвищеного ризику у Відні та провінціях, включаючи церкви та різдвяні ринки.

Будуть задіяні цивільні та формені поліцейські зі спеціальним обладнанням та гвинтівками. «Увага поліції буде зосереджена насамперед на церквах та релігійних заходах, особливо на церковних службах, а також на різдвяних базарах», – додали в поліції. Рівень терористичної тривоги в Австрії залишається підвищеним, додали у поліції. Додаткові запобіжні заходи спрямовані на підтримку спільної безпеки в Австрії, заявили в поліції.

Після терористичної атаки руху ісламізму ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня посилилися побоювання, що теракти можуть відбутися і в Німеччині.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я