Північнокорейська балістична ракета розвалилася у польоті

129

Вона зникла з радарів над Японським морем.

Північнокорейська ракета розвалилася у польоті.  Фото: 3Dsculptor/shutterstock.com

КНДР запустила у четвер, 3 листопада, одразу кілька ракет. Північнокорейська балістична ракета серії «Хвасон» стала причиною повітряної тривоги у центрі та на півночі Японії.

Північнокорейська балістична ракета зникла з радарів

Військове керівництво Південної Кореї та Японії після аналізу даних запуску та польоту передбачає з великим ступенем ймовірності, що одна з ракет – міжконтинентальна балістична (МБР). МБР серії «Хвасон» називають найбільш далекобійною зброєю Пхеньяну. Пристрій здатний досягти протилежного краю планети, один із варіантів боєголовки — ядерний.

Південнокорейське агентство новин Yonap з посиланням на свої джерела в міноборони повідомляє, що запуск МБР виявився невдалим. Офіційного коментаря наразі немає. Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада повідомив, що ракета зникла з радарів над Японським морем.

За словами віце-адмірала у відставці Йоджі Коди, зникнення мети з радара може означати лише одне: вона припинила своє існування. В даному випадку розвалилася, можливо, вибухнула.

Уламки ракети, що рухалася високою траєкторією і з великою швидкістю, вважає пан Кода, цілком могли пролетіти над Японією. З екранів об’єкт зник над Японським морем, але траєкторія його частин не відстежувалася через свої невеликі розміри.

Північнокорейська балістична ракета: небезпечні випробування

Військові експерти Японії та Південної Кореї стверджують, що це не перший провальний запуск МБР з боку Північної Кореї у 2022 році. Білий дім уже засудив небезпечні запуски. Спікер Держдепу Нед Прайс назвав їх однозначним порушенням резолюцій Радбезу ООН.

Дипломат зазначив, що нещодавні серійні запуски ракет демонструють загрозу, яку являють собою зброю масової поразки Пхеньяну та його ракетну програму. Ця демонстрація пройшла відразу за заявами керівництва КНДР. Влада Північної Кореї вимагала припинити масштабні військові навчання США та Південної Кореї. “Ми не можемо далі терпіти цю військову розбещеність і провокації”, – йдеться в офіційному повідомленні Пхеньяна.

Читайте також:  Лісові пожежі в Чилі: 22 особи загинули

Відповідь США та Південної Кореї

У заяві Південної Кореї сказано, що спільні оборонні зусилля республіки і США є в даному випадку неминучою відповіддю на кризу в питаннях безпеки. Джерело кризи, на думку сеульських дипломатів, одне — провокації з боку Пхеньяну.

Союзники домовилися продовжити навчання, які мали закінчитися 4 листопада. Однією з основних складових спільних маневрів є цілодобове повітряне патрулювання території.

Напруженість у регіоні можна назвати безпрецедентною. Вашингтон і Сеул беруть участь у найбільших спільних навчаннях. Пхеньян тим часом ставить рекорди скорострільності. У середу було запущено 23 ракети. Одна з них порушила повітряний простір Південної Кореї. Тижнем раніше корабель жителів півночі вторгся в територіальні води жителів півдня.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я