Індія скоротила експорт залізняку до мінімуму

18

Зменшення постачання сировини з Індії може позначитися на роботі закордонних сталеливарних заводів.

Індія скоротила експорт руди

Індія скоротила експорт залізняку «майже до нуля» у жовтні. Про це повідомив представник гірничодобувної асоціації. Як зазначають експерти, збільшити обсяги експорту вдасться, якщо зменшити розмір мит.

Як зазначає генеральний секретар Федерації індійської гірничодобувної промисловості (FIMI) Р.К. Шарма, експорт залізняку в жовтні впав «майже до нуля». Якщо мита збережуться у колишньому обсязі, виробництво залізорудної сировини продовжить знижувати загальні показники.

Власне зниження обсягів експорту стало основною причиною для скорочення виробництва індійських гірничо-металургійних компаній. Зокрема, за 2022 виробництво руди в Індії знизилося на 3%.

Індія підвищила експортний податок на залізняк майже до 50%.  Фото: Matjoe/shutterstock.com

За словами експерта, ситуація може помітно позначитися на роботі закордонних сталеливарних заводів. Справа в тому, що основним покупцем індійської залізняку вже багато років є Китай. Лише за 2022 рік Піднебесна закупила в Індії близько 21 млн. тонн залізної руди. Це становило майже 80% від загального обсягу індійського експорту. Але підвищення експортного податку та економічний спад у КНР може знизити виробництво сталі в Китаї вже взимку.

Втім, жорстка політика нульової толерантності до COVID-19 вже знизила попит на залізняк в Китаї. Хоча ціни на покупку сировини в Індії частково впали, КНР не поспішає повністю відновлювати промислові підприємства. Тому продовжує спрямовувати всі сили на повне усунення коронавірусної інфекції.

Індія запровадила обмеження на експорт продовольчих товарів

Зазначимо, що через напружену геополітичну ситуацію, а також нестабільну епідеміологічну обстановку Індія намагається якнайменше покладатися на експорт. Зокрема, глобальна економічна криза не дозволяє забезпечити стабільність постачання.

Так, зростаюча інфляція спонукала місцевих виробників насамперед задовольняти місцевий попит. Наприклад, у 2022 році Індія запровадила обмеження на експорт цукру та рису.

Читайте також:  Біографія Ілона Маска надихнула Голлівуд

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я