Північна Корея демонструє силу військовим парадом

114

На тлі зростаючої напруженості у відносинах із США та Південною Кореєю Північна Корея знову продемонструвала силу – і, можливо, новостворені системи озброєнь – на нічному військовому параді.

Експерти, посилаючись на супутникові знімки, припустили, що Північна Корея продемонструвала більше міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), ніж раніше, на оглядах військ, а також, мабуть, нові типи ракет у 75-й день заснування своїх збройних сил в середу. Виставлені МБР продемонстрували максимальний потенціал ядерного удару, повідомили у четвер державні ЗМІ Північної Кореї, за даними південнокорейського інформаційного агентства Yonhap.

На фотографіях видно, як силач Кім Чен Ин приймає парад з балкона на площі Кім Ір Сена в Пхеньяні, яка була яскраво освітлена прожекторами. Його супроводжували дружина Рі Соль Чжу та юна дочка Кім Чжу Е. Ця широко ізольована у міжнародному масштабі країна піддається жорстким міжнародним санкціям через свою програму ядерної зброї.

МБР найважливіша система доставки ядерної зброї

Кадри з параду показали від десяти до дванадцяти північнокорейських МБР “Хвасон-17”, написав у Twitter експерт з Північної Кореї Анкіт Панда. «Це більше пускових установок МБР разом узятих, ніж раніше було на параді в Північній Кореї». МБР, що мають дальність польоту щонайменше 5500 кілометрів, вважаються основним засобом доставки ядерної зброї. Розробка Північною Кореєю стратегічних ракет спрямована передусім проти США, які Пхеньян звинувачує у проведенні ворожої політики. На думку Panda та інших експертів, судячи з перших фотографій, ймовірно, була представлена ​​і нова МБР із твердопаливною силовою установкою. Твердопаливні ракети особливо швидко розгортаються.

З минулого року напруженість на Корейському півострові знову значно зросла. Згідно з доповіддю експертів ООН, Пхеньян випробував понад 70 ракет, здатних доставити ядерну зброю, порушивши цим резолюції Ради Безпеки ООН. США та Південна Корея відновили повномасштабні спільні військові навчання.

Читайте також:  В Україні підірвано греблю Каховської ГЕС

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я