Підводний вулкан почав вивергатися у Тихому океані

33

У Тихому океані почав вивергатися підводний вулкан. Ознаки катаклізму відзначила Геологічна служба США. The Associated Press.

Підводна гора Ахій розташована біля Північних Маріанських островів (6115 км на захід від Гонолулу). Із середини жовтня прилади фіксують зростання активності у цьому районі.

Дослідження ускладнюються віддаленим розташуванням підводної гори. Вчені можуть стежити за подіями переважно за супутниковими даними. Якщо на фотографіях стануть помітні вкраплення знебарвленої води, це вкаже на вихід порід з жерла вулкана.

Активність підводного вулканічного джерела була зафіксована гідроакустичними датчиками приблизно за 2250 кілометрів від острова Уейк. Вчені проаналізували дані, що надійшли з Геофізичної лабораторії на Таїті, а також станцій у Японії та на острові Гуам. Вони показали, що джерелом сигналу, з великою ймовірністю, є саме Ахій.

Гора Ахій є великим конічним вулканом. Її найвища точка знаходиться на глибині 79 м під поверхнею океану. Вона є частиною Маріанської дуги, яка є ланцюгом з більш ніж 60 діючих вулканів. Мета тягнеться на 600 миль (965 км) на захід від Маріанської западини.

Вчені зазначили, що не виявили ознак виверження, але попросили моряків тимчасово утриматися від відвідування цього району.

Раніше повідомлялося, що у Тихому океані після виверження з’явився новий острів. Його площа сягнула 24 тисяч квадратних метрів.

.

Читайте також:  Google звільнив інженера, який виявив свідомість у ІІ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :