Британія приєднається до тихоокеанського торгового пакту

17

У майбутньому Великобританія опиниться на березі Тихого океану – принаймні економічно. Вступ до торгового союзу CPTPP з Австралією, Канадою та Мексикою вважається вирішеною справою. У Лондоні панує тріумфування.

 

Британія приєднається до тихоокеанського торгового пакту

Великобританія має намір приєднатися до Тихоокеанського торговельного пакту CPTPP. Як повідомляють британські ЗМІ, офіційно про ухвалення буде оголошено цього тижня. “Це справді велика перемога для Великобританії з політичної точки зору, але, з іншого боку, їм доведеться заплатити певну ціну”, – сказала Deutsche Presse-Agentur експерт з торгівлі Мінако Моріта-Ягер з Університету Сассекса. Британія приєднається до тихоокеанського торговельного пакту: консервативна газета Telegraph тріумфувала з приводу «великої перемоги після Brexit». Але Моріта-Ягер попередила, що членство у CPTPP не витримує порівняння з ЄС.

Великобританія знову переміститься з Європи до Індо-Тихоокеанського регіону

У CPTPP (Всеосяжна та прогресивна угода про Транстихоокеанське партнерство) на даний момент входять одинадцять країн Тихоокеанського регіону, включаючи Австралію, Нову Зеландію, Канаду, Мексику, Японію та Чилі. Тихоокеанський регіон є «двигуном зростання у найближчі десятиліття» та ключовим політичним регіоном, сказав експерт. “Великобританія знову переміститься з Європи до Індо-Тихоокеанського регіону”.

Однак з економічної точки зору вступ до CPTPP дає мало переваг Великобританії, оскільки вона вже має торгові угоди майже з усіма членами, сказав Моріта-Ягер. «Економічні вигоди мають дуже незначний вигляд. Це не той рівень, який Британія втратила через вихід із ЄС, тим більше що імпорт із ЄС різко впав».

Швидше за все, Лондону доведеться вдатися до поступок, як це вже було з угодами про вільну торгівлю з Австралією та Новою Зеландією, сказав експерт. Ці угоди зазнали різкої критики з боку британських фермерів, оскільки, наприклад, імпорт новозеландської баранини було значно спрощено.

Читайте також:  Ізраїльська армія знищила квартиру мертвого терориста

Китай також зацікавлений

Прихильники Brexit стверджують, що завдяки виходу з ЄС Великобританія стала країною, що вільно торгує, яка може самостійно укладати договори як «Глобальна Британія». Але до очікуваної угоди про вільну торгівлю зі США ще далеко. Тому вступ до CPTPP вийшов на перший план для британського уряду. Двостороння торгівля з ЄС впала після того, як Великобританія перестала бути членом Єдиного ринку та Митного союзу ЄС. Причина – нові бюрократичні правила та тарифи у деяких секторах.

За словами Морити-Ягер, для країн Тихоокеанського регіону вступ Великобританії до CPTPP буде скоріше політичним успіхом. «Їм потрібно більше країн, які поділяють спільні цінності, такі як демократія та торгівля на основі правил, торговельний порядок та вільна торгівля», – сказала вона. Азіатсько-Тихоокеанський регіон має залишатися вільним, відкритим ринком, сказала вона. Китай також висловив зацікавленість у приєднанні до CPTPP.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я