Під час пандемії у дітей зростає психологічний стрес

19

Захист людей похилого віку довгий час стояв на першому місці в боротьбі з пандемією корони, меншою мірою це стосувалося інтересів наймолодших. РКІ вивчив, як пандемія вплинула на їхнє психічне здоров’я.

РКІ: Під час пандемії у дітей зростає психологічний стрес

Серед дітей та підлітків у Німеччині психологічний стрес та симптоми значно посилилися під час пандемії «Корона». «Більшість досліджень, проведених до другої хвилі пандемії, показали значне погіршення самопочуття та психічного здоров’я дітей та підлітків», – стверджує група авторів з Інституту Роберта Коха (RKI) у нещодавно опублікованому експрес-огляді.

Для цього було проаналізовано 39 досліджень на цю тему. Порівняно з даними про психічний стрес у дорослих, діти та підлітки виявилися більш уразливими під час пандемії.

Збільшення психологічних проблем

Згідно з оцінкою, опублікованою в «Журналі моніторингу здоров’я», стрес варіювався залежно від хвиль пандемії та відповідних заходів Корони. Це показує, що діти чуйно реагують на іноді різкі зміни в їхньому життєвому середовищі. Репрезентативні дослідження переважно повідомляли про високий ступінь стресу, пов’язаного з пандемією, збільшення психологічних проблем та погіршення якості життя.

Однак, за даними РКД, переважна більшість досліджень стосувалася початку пандемії аж до літнього плато 2020 р. Загалом автори відзначають брак досліджень, присвячених психічному здоров’ю дітей під час пандемії. Багато досліджень мали суттєві обмеження того чи іншого роду. Одним із згаданих недоліків є те, що виявлення груп ризику досі було обмеженим.

Необхідно продовжити моніторинг психічного здоров’я дітей

З погляду РКИ, було б бажано регулярно проводити подальші дослідження тенденцій та когорт. За допомогою такого моніторингу можна буде спостерігати за психічним здоров’ям дітей у ході подальшого перебігу пандемії та після неї. Це з тим, що наслідки психологічного стресу часто стають очевидними лише пізніше.

Читайте також:  Ненсі Фезер звинуватили в лицемірстві

За даними дослідження, частота психічних розладів у дітей та підлітків мала тенденцію до зниження у роки, що передували пандемії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я