Перший потік відвідувачів до Китаю після закінчення “нульового ковіда

19

Майже через три роки Китай знову відкрив свої кордони. Через місяць після закінчення жорсткої політики нульового ковіда десятки тисяч жителів Гонконгу стали першими відвідувачами, які в неділю знову перетнули кордон із Народною Республікою. Більшість обмежень на в’їзд і особливо обов’язковий тижневий карантин після прибуття, який був потрібний останнім часом, було скасовано з неділі. Однак, за словами влади, відкриття має бути проведене «упорядкованим чином», що означає, що кількість в’їздів та виїздів чи видача віз буде, як і раніше, обмежена.

Для мешканців Спеціального адміністративного району Китаю поки що діє квота в 50 000 записів на день, для чого відвідувачі повинні зареєструватися через онлайн-платформу. Попит на довге китайське закриття був високим: 410 000 гонконгців вже зареєструвалися, повідомила газета South China Morning Post. У протилежному напрямку обмежена кількість мандрівників з Китаю у кількості 6600 осіб також змогли перетнути кордон із Гонконгом у неділю. Мандрівники мають показати негативні аналізи ПЛР за попередні 48 годин.

2,5 мільйона інфекцій щодня

Відкриття пролунало після різкої зміни курсу Китаю на початку грудня: від мети нульової терпимості, якої він дотримувався з 2020 року, з блокуванням, масовим тестуванням і примусовим карантином до повного ослаблення. З того часу по густонаселеній країні світу прокотилася потужна хвиля інфекцій, яка застала лікарні зненацька. У зв’язку з перевантаженням системи охорони здоров’я в Китаї та побоюваннями щодо нових різновидів вірусу Федеральне міністерство закордонних справ (AA) у Берліні також радить утриматися від «несуттєвих» поїздок до Народної Республіки.

За оцінками лондонської компанії з обробки даних Airfinity, в даний час у Китаї щодня заражаються 2,5 мільйона людей, а 16 600 людей вмирають щодня. До середини січня кількість щоденних нових випадків зараження може зрости до 3,7 мільйонів. За цими оцінками, вже загинуло 209 тисяч осіб. До кінця квітня кількість смертей від корони може зрости до 1,7 мільйона, згідно з прогнозами, попереджає Airfinity. Сам Китай більше не публікує свіжих даних про ситуацію з інфекціями, що викликало міжнародну критику з приводу відсутності прозорості.

Читайте також:  Саксонія переглянула антикризовий менеджмент

Після відкриття кордонів, за оцінками експертів, пройдуть місяці, перш ніж подорожі повернуться до нормального русла. Незмінно мала кількість міжнародних рейсів з Китаю вже обмежує кількість мандрівників. З побоювань щодо можливих нових варіантів вірусу з Китаю, Німеччина та багато інших країн також вимагають від мандрівників з Народної Республіки перед від’їздом скласти негативний тест на корону, який має бути не старшим 48 годин.

Хвилі інфекції очікуються на китайський Новий рік

Варіанти поїздок залишаються обмеженими. Кількість авіарейсів з Китаю до зарубіжних країн нині становить лише близько десяти відсотків того обсягу, який був до пандемії. Квитки коштують дорого. Туристам також доводиться стояти в черзі: Хоча зараз влада Китаю хоче знову видавати або продовжувати паспорти, вона призначена в основному тільки для ділових та навчальних поїздок. Навпаки, посольства Китаю хочуть знову видавати більше віз. Але тут пріоритет мають ділові, робочі чи навчальні візити, і навіть сімейні візити. Перед в’їздом до Китаю необхідно пред’явити негативний тест ПЛР.

Однак мандрівники також мають враховувати, що в Китаї очікуються нові хвилі інфекції на китайський Новий рік 22 січня. На найважливіше китайське сімейне свято сотні мільйонів китайців традиційно вирушають у рідні села та відвідують родичів. Передбачається, що протягом 40-денного періоду подорожей, що починається цими вихідними, обсяг поїздок складе близько 70 відсотків порівняно з допандемічним періодом.

Експерти побоюються, що вірус буде перенесений із постраждалих мегаполісів у ще менш підготовлені провінції та сільську місцевість. Багато людей похилого віку в Китаї живуть у сільській місцевості і часто недостатньо захищені щепленням. Крім того, у багатьох місцях медична допомога є неадекватною.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я