Нойбауер зміцнює кліматичних активістів у Лютцераті

16

За кілька днів до можливої ​​евакуації села Лютцерат для видобутку вугілля кліматичні активісти хочуть повідомити про заплановані на сьогодні акції протесту. Альянс «Lützerath unräumbar», до якого входять такі організації та ініціативи, як Ende Gelände, Fridays for Future, Alle Dörfer bleiben та Letzte Generation, представить себе.

За їх словами, також планується провести «тренінг громадських дій для запланованих акцій громадянської непокори». Після цього відбудеться так звана сільська прогулянка. Кельнський гурт AnnenMayKantereit хоче дати концерт в окупованому селі. «Лютцерат має залишитися. Ось чому ми граємо там музику у неділю», – написав співак Хеннінг Мей на Instagram.

Очікується, що активістка кліматичного руху Луїза Нойбауер також візьме участь у «сільській прогулянці» – Лютцерат складається з кількох колишніх ферм та будинків. Вона закликала своїх прихильників також прийти. У Лютцераті досягнуто межі «звичайного ведення бізнесу», – сказав Нойбауер виданню Deutsche Presse-Agentur. «Політики поки що не наважуються визнати це, але громадянське суспільство – так». Вугілля має залишатися в землі, сказав він. «Протягом багатьох років ми зазнаємо кліматичних наслідків, влітку 2022 року по всій Європі вирували найсерйозніші лісові пожежі, необхідно зупинити руйнування, які досі живляться німецькою політикою та бізнесом».

У суботу численні активісти знову вирушили до Люцерату. Автобуси-шатли доставляли їх із прилеглих залізничних станцій на пересічену місцевість. Декілька нових наметів було встановлено в таборі на полі в сусідньому районі Кейєнберг.

Експерт з клімату бачить «порушення паризьких кліматичних цілей»

У соціальних мережах ініціативи закликали людей взяти участь у опорі проти виселення з хештегом #LuetzerathUnraeumbar та ін. На вулицях Люцерату було зведено ще більше барикад, у тому числі активісти забетонували газові балони у проїжджу частину, щоб зробити її непрохідною.

Читайте також:  Прощання з Бенедиктом у Римі та Німеччині

Експерт Грінпіс з клімату Карстен Смід сказав агентству dpa, що Лютцерат визначить, чи серйозно уряд світлофора ставиться до захисту клімату. «Спалювати вугілля під Лютцерат означає порушити Паризькі кліматичні цілі. Ми більше не потребуємо вугілля під селом і просто не можемо дозволити собі продовжувати спалювати цей найшкідливіший для клімату з усіх джерел енергії». Інтереси прибутку RWE не повинні превалювати над загальним благом, захистом планети та збереженням засобів для існування, сказав він.

Енергетична компанія RWE хоче знести шахту Lützerath в Рейнланді, щоб добувати вугілля, що знаходиться під нею. Це необхідно для забезпечення надійності енергопостачання, вважають у компанії. Відкритий кар’єр вже перемістився впритул до будинків, що залишилися. Активісти, які мешкають у занедбаному селі, оголосили про опір, але чорно-зелений уряд землі NRW хоче, щоб поліція очистила село – можливо, лише за кілька днів. Підготовка до цього ведеться. Уряд штату зазначає, що у відповідь поетапну відмову від вугілля було перенесено на вісім років уперед – до 2030 року.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я