100 мільярдів для бундесверу недостатньо

15

Новий міністр оборони Борис Пісторіус не вважає, що фінансові потреби бундесверу будуть покриті зі спеціального фонду 100 мільярдів євро, запущеного минулого року. “100 мільярдів євро буде недостатньо”, – сказав політик СДПН в інтерв’ю газеті “Süddeutsche Zeitung” (видання вихідного дня).

«З кожною новою системою у нас з’являються нові витрати на обслуговування. Тому з кожним новим пристроєм виникають нові та вищі експлуатаційні витрати». На питання, чи збережеться тоді регулярний бюджет у розмірі близько 50 мільярдів євро на рік, Пісторіус відповів: «Я не думаю, що цього буде достатньо».

Так званий спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для кращого оснащення бундесверу створили уряд Німеччини після нападу Росії на Україну.

Пісторіус нещодавно оголосив про переговори зі збройовою промисловістю, щоб якнайшвидше закрити проломи в бундесвері, спричинені постачанням зброї в Україну. Що стосується нещодавно оголошеної передачі 14 танків Leopard 2, Пісторіус сказав “SZ”: “Звичайно, ми вже на шляху до закупівлі заміни”. Танки, однак, не лежали десь на полиці для взяття.

Пісторіус: призупинення обов’язкової військової служби було помилкою

Міністр назвав призупинення обов’язкової військової служби чорно-жовтим федеральним урядом у 2011 році помилкою. «Якщо ви запитаєте мене як громадянську людину, як громадянина, як політика, я скажу: призупинення обов’язкової військової служби було помилкою». Він мав на увазі зовсім не це через сьогоднішню ситуацію. «Наша парламентська армія знаходиться у центрі суспільства. Минулого призовники сиділи за кожним другим кухонним столом. Це ще одна причина, чому завжди був зв’язок із громадянським суспільством». Але це просто не можна повернути. Зараз необхідно зробити Бундесвер настільки привабливим, щоб добрі молоді люди зацікавилися ним та подали заяву.

Читайте також:  Група "Вагнер" бореться зі зброєю із Північної Кореї

На питання, чи достатньо цього, Пісторіус відповів: «Якщо ви запитаєте мене, який народився 1960 року, що я думаю про виконання боргу, навіть для держави, я скажу «так» у будь-який час!». Але він сказав, що має проблеми з тим, щоб нав’язувати обов’язок молодим поколінням зараз. «Ось чому я не хочу. Але це має відкрито обговорюватися з тими, кого це торкається, тому що зараз ми відчуваємо відчуження між частиною суспільства та державою», – додав він, говорячи про напади на пожежників та поліцейських.

Пісторіус вступив на посаду тиждень тому після відставки своєї попередниці Крістіни Ламбрехт (також СДПН).

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я