Перевірка фактів: відео з танком на рекламному щиті у Берліні

15

Чи показав рекламний банер у Берліні ставлення німців до постачання танків? Відповідний ролик став вірусним. Але якщо ви придивитеся, побачите, що кліп є маніпуляцією. Перевірка фактів.

Перевірка фактів: відео з танком на рекламному щиті у Берліні – фальшивка

Німеччина направить Україні сучасні бойові танки для боротьби із агресивною війною Росії. Противники таких планів намагаються встановити зв’язок із Другою світовою війною. Тоді танки німецького рейху рухалися до Москви у винищувальній війні. Наразі стверджується, що на рекламному банері в Берліні прозвучала критика німецької військової допомоги Києву.

Звинувачення: на жвавому перехресті у столиці на величезному рекламному щиті транслювалося відео із зображенням німецьких танків 1943 та 2022 років. Повторюючи фразу «Ніколи більше війни», виникає питання: «Можливо, більше не буде?».

Оцінка: відео є фальшивкою.

Факти: передбачуваний відеоролик на рекламному банері поширився в мережі після ухваленого наприкінці січня рішення уряду Німеччини про постачання Україні бойових танків Leopard 2.

На знімку: вуличний перехід Курфюрстендамм на розі Йоахімсталерштрассе біля Гедехтніскірхе. Світлодіодний рекламний щит прикріплений до комерційної будівлі Ku’damm Eck. Стверджується, що моделі танків з’являлися на величезному інтерактивному банері, на якому зазвичай розміщується реклама комерційних товарів та визначних пам’яток.

Широко поширений кліп є маніпуляцією

Кліп, поширений у соціальних мережах, є маніпуляцією. Шаблоном для фальшивки послужило відео, спочатку завантажене в мережу банерним оператором Limes, на якому показана така сама вулична сцена – з тими самими автомобілями та перехожими. Проте є й інше: В оригінальній версії в рекламі показано не танки, а комікс британсько-японського художника Саймона Фудзівари.

Більше пильний погляд на відео з маніпуляціями також показує, що відображення світла на асфальті не відповідає передбачуваному градієнту кольору на панелі дисплея.

Читайте також:  Хто першим встромив палицю в кригу

Дослідницька мережа Correctiv була проінформована компанією Limes про те, що ролик із моделями танків не був показаний на жодному з її рекламних щитів. Відео було фальшивкою.

Лаймс завантажив оригінальну сцену на відеоплатформу Youtube 7 квітня 2022 року. Німецький уряд вирішив постачати танки лише через десять місяців.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я