Німецька компанія подала до суду на Газпром

16

Німецький газовий гігант Uniper заявив у середу, що подає на Газпром у міжнародний трибунал. Причина: невиконання російською компанією зобов’язань щодо постачання газу. Це коштувало компанії 11,6 млрд. євро.

 

Німецька компанія подала до суду на Газпром. Найбільший імпортер газу в Німеччині Uniper опинився перед загрозою банкрутства, що змусило уряд оголосити про націоналізацію компанії через побоювання, що її крах може спричинити потрясіння у провідній економіці Європи.

Німецька компанія подала до суду на Газпром

Німецька компанія заявила, що вона розпочала судовий процес проти «Газпрому» у міжнародному суді у Стокгольмі, вимагаючи відшкодування збитків за газ, який не постачався з червня.

Йдеться про обсяги газу, які були узгоджені з «Газпромом», але не були поставлені, і для яких ми були змушені закуповувати заміну за надзвичайно високими ринковими цінами і досі змушені це робити», – йдеться у заяві генерального директора компанії Клауса. Дітера Маубаха.

Uniper була змушена купувати газ на заміну за вищими цінами, що, за її словами, коштувало 11,6 млрд євро, і ця цифра зростатиме до кінця 2024 року.

«Ми зазнали цих витрат, але вони не входять до нашої відповідальності», – додав Маубах.
Раніше цього місяця Uniper повідомила про чисті збитки у розмірі 40 млрд євро за перші дев’ять місяців року, що стало одним із найбільших збитків в історії німецьких компаній.

У рамках операції з порятунку уряд спочатку заявив, що вкладе в Uniper вісім мільярдів євро.

Але минулого тижня компанія заявила, що Берліну доведеться витратити ще 25 мільярдів євро, щоб запобігти краху компанії.

Уряд оплачуватиме допомогу з фонду у 200 мільярдів євро, покликаного пом’якшити наслідки енергетичної кризи для домогосподарств та підприємств.

Читайте також:  Виступ президента Росії Володимира Путіна у уривках

Uniper попросить акціонерів офіційно схвалити угоду 19 грудня.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я