Передвиборна ситуація в Туреччині: думка спостерігачів

25

У кількох партій побоювання щодо справедливості виборчого процесу.

 

Передвиборна ситуація в Туреччині: думка спостерігачів

Передвиборна ситуація в Туреччині, на думку спостерігачів, складна. «З нашої точки зору, у цих виборах і в становищі справ у Туреччині є чимало особливостей, які викликають велике занепокоєння», – сказав у п’ятницю агентству dpa Франк Швабе (СДПН), голова місії Ради Європи зі спостереження за виборами. До них відносяться ступінь демократії, свобода ЗМІ, свобода слова та свобода зборів, з приводу яких Рада Європи раніше висловлювала стурбованість, сказав він.

«Проте турецька демократія напрочуд стійка, – сказав Швабе. Існує активне громадянське суспільство, яке знає, як спостерігати за виборами. Тому в день виборів можна мати «певну впевненість у тому, що вибір народу у виборчої скриньки буде відображено і в результатах».

Очікується тісна гонка між Ердоганом та Киличдароглу

14 травня близько 64 мільйонів виборців, які мають право голосу, прийдуть на виборчі дільниці. Серед тих, хто балотується проти Реджепа Тайіпа Ердогана, який перебуває при владі вже добрих 20 років, є лідер опозиції Кемаль Киличдароглу. Опитування пророкують близьку гонку.

Вибори відбуваються після руйнівних землетрусів 6 лютого. Делегація спостерігачів заявила, що отримала занепокоєння щодо матеріально-технічної організації виборів. Наразі, за словами члена виборчого органу, лише 100 тисяч осіб зареєструвалися за новим місцем проживання. За даними уряду, регіон залишили 3,7 мільйона людей.

За словами спостерігачів за виборами, кілька партій також мають серйозні побоювання з приводу справедливості виборчого процесу, наприклад, з погляду наданих ресурсів і збалансованого висвітлення в державних ЗМІ. Більшість ЗМІ у Туреччині перебуває під прямим чи непрямим контролем уряду.

Читайте також:  Вимога про наслідки у разі "ні" чорно-червоним

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я