Передбачувана конфронтація з поліцією вдач: загинула іранська жінка

7

Доля студентки багатьом нагадує справу Джини Махса Аміні. Як повідомляється, Арміта Гараванд не носила головну хустку, коли зустрілася з поліцією вдач. Після кількох тижнів перебування у комі вона померла.

Тегеран: На ​​цьому кадрі із відеозапису з камери спостереження, переданого державним телебаченням Ірану, жінки витягують 16-річну Арміту Гараванд із вагона тегеранського метро.

Передбачувана конфронтація з поліцією вдач: загинула іранська жінка

16-річна іранська дівчинка померла після передбачуваної сутички з сумнозвісною поліцією вдач. Школярка Арміта Гараванд померла у суботу в одній із клінік столиці Тегерана, повідомило державне інформаційне агентство Irna. Близько тижня тому школярку вже визнали мертвою. Цей випадок викликав бурхливе обурення далеко за межами Ірану.

За повідомленнями правозахисників, близько місяця тому дівчина зіткнулася в поїзді метро з правоохоронцями через те, що на ній не було головної хустки. Державні ЗМІ заперечують факт насильства з боку поліції вдач. Гараванд впала і вдарилася головою через низький кров’яний тиск, йдеться в офіційній заяві. Протягом кількох тижнів 16-річна дівчина перебувала у комі.

Спогади прокидаються

Доля Гараванд нагадує багатьом іранцям випадок із молодою іранською курдською жінкою Джиною Махса Аміні, яка була заарештована правоохоронцями восени 2022 р. за те, що нібито носила неправильно підібрану головну хустку. Аміні впала в кому і померла. Її смерть викликала торік найсерйозніші за останні десятиліття протести. З того часу багато жінок демонстративно ігнорують вимогу носити головну хустку.

Кримінальна реформа: до 15 років позбавлення волі

Уряд Ірану відреагував на численні порушення правил носіння головної хустки, зокрема, провівши реформу кримінального законодавства. Остання редакція нового закону про головні хустки, яка ще не набула чинності, передбачає суворі покарання за порушення ісламського дрес-коду. Вони включають штрафи за кількаразові порушення. У крайніх випадках може бути призначено до 15 років позбавлення волі та штрафи на суму понад 5000 євро.

Читайте також:  Швезіг сподівається відновити тісні контакти з Польщею

Горезвісні охоронці моральності в Ірані неодноразово зазнавали жорсткої критики, у тому числі і з центру суспільства. Під час хвилі протестів восени 2022 р. ці підрозділи спочатку зникли з вулиць, а в середині липня було оголошено про повернення поліції вдач. Обов’язкове носіння головної хустки вже понад 40 років є законом у країні, де зараз проживає майже 90 млн. осіб. Ця вимога вважається однією з фундаментальних ідеологічних засад Ісламської Республіки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я