Парламент ЄС закликає створити спеціальний суд щодо війни в Україні

19

Парламент ЄС закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу для розслідування ймовірних військових злочинів у війні проти України. Звірства, про які повідомляють із Бутші, Ірпеня та багатьох інших українських міст, показують важливість скоординованих міжнародних дій, заявив парламент ЄС після того, як євродепутати переважною більшістю голосів проголосували за відповідну резолюцію. Рішення парламенту не є юридично обов’язковим.

Спеціальний суд доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, йдеться у документі. Згідно з волею депутатів, такий суд має вести розслідування не лише щодо президента Росії Володимира Путіна та політичного та військового керівництва Росії, а й політичного та військового керівництва Білорусі. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду, розташований у Ден Хаарі, вже розслідує ситуацію в Україні.

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції в Європарламенті. “Я закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал”, – написав він у Twitter. Росія має відповісти за свою агресивну війну, сказав він.

Російські війська вчинили військові злочини в кількох районах, згідно з розслідуваннями, проведеними українською владою на даний момент. Наприклад, після того, як російські частини було виведено з київського передмістя Буча, там було виявлено тіла понад 400 людей. Більшість із них померли насильницькою смертю. Розслідування продовжується.

.

Читайте також:  Хіпкінс очолить уряд Нової Зеландії після Ардерна

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :