“Останнє покоління” налічує на сьогоднішній день 1250 вуличних блокад

17

Група “Останнє покоління” вимагає більшої прихильності до захисту клімату. Вони привертають увагу до своїх проблем переважно за допомогою вуличних блокад.

 

«Останнє покоління» налічує на сьогоднішній день 1250 вуличних блокад

З початку своїх протестів на захист клімату рік тому гурт «Останнє покоління», за їхніми власними даними, перекривав дороги по всій країні близько 1250 разів. Прес-секретар Карла Рошель повідомила номер телефону на запит Deutsche Presse-Agentur. За оцінками, минулого року близько 2000 людей вийшли на вулиці на підтримку Last Generation. Активістів 1200 разів брали під варту.

Група, заснована наприкінці 2021 року, вперше перекрила під’їзні колії до автобанів у Берліні 24 січня минулого року. Після цього подібні блокади йшли майже щодня, з перервами, а також протести в музеях, на стадіонах, біля нафтопроводів чи аеропортах. Спочатку активісти вимагали ухвалення «закону про порятунок їжі» проти харчових відходів. Поточні вимоги – обмеження швидкості на автомагістралях до 100 км/год та постійний квиток на громадський транспорт вартістю 9 євро.

Дотримуватись суворіших заходів щодо захисту клімату

Як правило, учасники акцій протесту приклеюють себе до поверхонь так, що виселення займає багато часу. Для сил безпеки, це означає великі зусилля. Лише у Берліні, де регулярно проводяться блокади, поліція зареєструвала близько 262 700 годин роботи у зв’язку з протестами «Останнього покоління» до середини січня, повідомила представник поліції. У столиці на обліку перебувають 770 підозрюваних, порушено 2700 кримінальних справ.

За даними прокуратури Берліна, на сьогоднішній день порушено 1185 справ (станом на 18 січня). Велика кількість із них була об’єднана, оскільки підозрювані ймовірно вчинили кілька злочинів. За даними прокуратури, понад 450 справ було закрито, переважно за постановою про покарання, тобто без усного слухання.

Читайте також:  Штайнмайєр і Шольц їдуть на похорон Бенедикта XVI.

“У випадку з кліматичними демонстрантами, які неодноразово привертають до себе увагу і які, за нашими прогнозами, продовжуватимуть вчиняти правопорушення, нам, звичайно, неминуче доведеться проводити більш колективні розгляди і завершувати їх обвинувальним висновком”, – сказав старший прокурор Хольгер Брокке.

Судові процеси у Берліні відбуваються практично щодня

Оскільки кліматичні активісти зазвичай не погоджуються з ухвалою про покарання, у Берліні вже майже щодня проходять судові процеси. За даними прокуратури, є близько десятка остаточних рішень, як правило, штрафи накладалися за примус та опір правоохоронцям.

Представник «Останнього покоління» Рошель говорить про приблизно 2000 кримінальних проваджень по всій країні до початку листопада, але посилається на повідомлення ЗМІ. Більш свіжі дані відсутні. Багато судових справ тільки розпочалися.

Старший прокурор Берліна Брокке припускає, що «Останнє покоління» «також через високий рівень його організованості» не розпадеться і не припинить свою діяльність так швидко. «На цьому фоні виникає питання про можливу радикалізацію у середньостроковій перспективі», – каже Брок. На даний момент влада не бачить жодних ознак цього, оскільки акції досі мали ненасильницький характер.

З цієї причини прокуратура не бачить підстав для класифікації «Останнього покоління» як злочинної організації. Поріг для цього ще не досягнуто. «Це мають бути значні злочини, які сприймаються населенням як лякаючі чи тривожні, а не просто обурливі чи дратівливі», – наголосив Брок. Однак, за його словами, за статистикою, досі переважаючими злочинами були ненасильницькі акції блокади.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я