500 злочинів у Лютцераті та його околицях

15

Чи застосовувала поліція непропорційну силу під час виселення Лютцерату та демонстрації у суботу – чи вони самі стали мішенями?

 

500 злочинів у Лютцераті та його околицях

За словами міністра внутрішніх справ Північного Рейну Герберта Ройля (ХДС), через виселення Лютцерату було скоєно майже 500 кримінальних злочинів.

Напередодні виселення було зареєстровано 30 правопорушень, під час виселення – майже 400, а під час великої демонстрації проти вугілля у суботу – знову понад 50 правопорушень, повідомив Реул комітету із внутрішніх справ парламенту штату. Проте у п’яти випадках під слідством опинилися і співробітники поліції.

14 перевезень до лікарень

Грета Тунберг, Луїза Нойбауер та інші кліматичні активісти звинуватили поліцію у непропорційному застосуванні сили. Реул знову відкинув це у комітеті. Найсерйознішою травмою під час демонстрації був струс мозку. До лікарень було доставлено 14 осіб – у п’яти з них брали участь співробітники поліції, у решті – демонстранти. Більшість травм отримали на ступнях, ногах, руках і кистях, а також рвані рани.

У вихідні активісти повідомили, що під час демонстрації було отримано небезпечні для життя травми. Поліція спростувала це. Юрген Кайзер, голова Управління захисту конституції землі Північний Рейн-Вестфалія, також сказав на засіданні комітету: «Версія про надмірне насильство з боку поліції поки не підтвердилася».

Реул, з іншого боку, наголосив, що деякі активісти, очевидно, від початку планували насильство. Напередодні акції вже звучали заклики до насильства: «Убий копів» або «Між каською копа і кісткою носа завжди можна просунути бруківку» – такі були гасла та графіті.

На краю кар’єра поліцейського коня навмисно стискали ковдрами, поки він не втік з вершником і не помчав галопом до краю шахти. Офіцерові просто вдалося зістрибнути і зупинити коня під ревіння демонстрантів.

Читайте також:  Законопроект підігріває протести проти судової реформи в Ізраїлі

Також повідомлялося, що учасники заворушень навмисно хапали поліцейську вогнепальну зброю. “У деяких випадках їм уже вдалося послабити один із запобіжників на кобурі”, – сказав Реул. “Я навіть не хочу виключати і уявляти, що там могло статися”.

Лютцерат, що відноситься до Еркеленця на захід від Кельна, був очищений під час великомасштабної поліцейської операції, яка тривала кілька днів проти опору сотень кліматичних активістів. Енергетична компанія RWE хоче добувати там буре вугілля.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я