Парламент ЄС чинить тиск на Шольца під час дебатів про бойові танки

23

Польща та Фінляндія хочуть поставити Україні танки Leopard 2 у рамках європейського альянсу. Канцлер Шольц все ще роздумує. Тепер Європейський парламент також чинить на нього тиск.

 

Парламент ЄС чинить тиск на Шольца під час дебатів про бойові танки

Європейський парламент закликав канцлера Олафа Шольца розчистити шлях для постачання Україні бойових танків “Леопард”. Канцлер має «без подальшого зволікання» ініціювати створення консорціуму країн, які можуть надати такі танки, йдеться у пропозиції «зелених», прийнятій переважною більшістю євродепутатів у Страсбурзі.

Незадовго до того, як західні союзники України зустрінуться у п’ятницю в Рамштайні, Рейнланд-Пфальц, щоб обговорити подальші постачання зброї, тиск на Шольца з метою ухвалення рішення з цього питання посилюється.

Однак на Всесвітньому економічному форумі в Давосі канцлер поки що не позначила жодної тенденції. Він знову зазначив, що Німеччина, поряд з Великобританією і після США, вже є одним з найбільших постачальників зброї в Україну, яка зазнала нападу з боку Росії. «Ми й надалі надаватимемо таку велику підтримку», – пообіцяв він. Німеччина постачатиме зброю стільки, скільки потрібно, сказав він.

Шольц також повторив, що рішення про якісно нові кроки у постачанні озброєнь прийматиметься лише спільно з союзниками. Він прямо назвав США та Францію. “Це наша стратегія”. Він додав, що мета полягає в тому, щоб продовжувати уникати війни між НАТО та Росією.

Цього четверга новий міністр оборони Шольца Борис Пісторіус (СДПН) вперше обговорить подальшу підтримку України зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном у Берліні як свій перший офіційний акт після складання присяги. У світі 20 країн мають сучасні танки Leopard 2, які виробляються у Німеччині. Тому уряд Німеччини має схвалити будь-яку передачу цих танків незалежно від країни. Як правило, це обумовлюється договорами купівлі-продажу. Це означає: Шольц знаходиться біля важеля постачання танків в Україну.

Читайте також:  Україна вимагає, щоб Німеччина відновила Україну

Польща та Фінляндія вже заявили про свою готовність надати Leopard 2 у рамках європейського альянсу. Британія оголосила, що поставить Україні бойові танки іншого типу. Однак їх Challenger 2 можна порівняти з Leopard 2.

Запит Європарламенту до Шольца був включений до звіту про спільну безпекову та оборонну політику на прохання «зелених». Цей звіт не має обов’язкової юридичної сили. Однак той факт, що главу уряду країни ЄС просять зробити щось поіменно у такій доповіді, вважається екстраординарною – тим більше, що пропозиція була внесена з ініціативи «зелених», які беруть участь у роботі уряду Німеччини.

«Тиск на уряд Німеччини, щоб він нарешті дозволив постачання танків Leopard 2, зростає і в Європі», – прокоментував резолюцію експерт із зовнішньої політики ХДС Девід Макаллістер (ХДС). Він наголосив, що 6 жовтня Європейський парламент вже висловився за постачання Україні бойових танків.

З України знову долинали гучні заклики до бойових танків. Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник заявив порталу новин «t‑online», що він очікує від Пісторіуса «набагато рішучіших і швидших дій», ніж його попередниця Крістіна Ламбрехт (СДПН). Німеччина має поставити «бойові танки, винищувачі, військові кораблі, реактивні системи залпового вогню, артилерію, засоби протиповітряної оборони та, звичайно, достатню кількість боєприпасів».

Володимир Кличко, брат мера Києва Віталія Кличка, написав у Твіттері Пісторіус: «Ми в Україні розраховуємо на те, що ти скажеш: «Україна має виграти цю війну!». Це єдине, що для нас зараз є важливим, і для цього нам потрібно насамперед одне: танки Leopard II!». Посол України в Німеччині Олексій Макєєв повторив цю вимогу в газеті «Münchner Merkur» і розкритикував Німеччину за те, що вона, мабуть, не має довгострокової стратегії поставок, а вона думає «тільки день за днем».

Читайте також:  Проти кліматичних активістів потрібні репресії

Колишній генерал бундесверу Ханс-Лотар Домрезе очікує, що Берлін відмовиться від своєї стриманості. “Я очікую, що на зустрічі прихильників України в п’ятницю в Рамштайні уряд Німеччини візьме на себе зобов’язання поставити бойові танки Leopard”, – сказав Домрєзе газетам Funke Mediengruppe. «Я припускаю, що вона не тільки дозволить своїм європейським партнерам відправити бойові танки, а й сама додасть «Леос» з бундесверського інвентарю – можливо, в невеликій двозначній кількості». Таким чином, Україна могла б отримати з Європи загалом близько 100 танків Leopard.

Танки вважаються важливими для відвоювання окупованих територій. Leopard 2, у свою чергу, вважається одним із найефективніших бойових танків у світі. Українці хочуть використати його для прориву ворожих ліній у тому, що останнім часом було досить статичною позиційною війною.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я