Парламент США припинив роботу

27

На тлі міжнародних потрясінь Палата представників США зайнята собою – після усунення Маккарті парламентська палата практично не працює. Чи отримає верхню посаду прихильник жорсткої лінії?

Парламент США припинив роботу

Парламент США припинив роботу

Після безрезультатного першого туру голосування у Палаті представників Конгресу США продовжуються пошуки нового спікера.

Вчора республіканський прихильник жорсткої лінії Джим Джордан зазнав невдачі з першої спроби через протидію своїх власних лав.

Через незгодні голоси членів своєї партії довірена особа колишнього президента США Дональда Трампа не змогла з першого разу набрати потрібну більшість голосів для заміщення впливового посту. Ще одне голосування очікується сьогодні ввечері за німецьким часом.

Спочатку було неясно, чи вдасться Джордану на той час схилити на свій бік більше внутрішніх скептиків. Таким чином, роботу парламентської палати поки що значною мірою призупинено. Доки не буде призначено нового лідера, законодавча робота в основному простоює.

Джим Джордан.  Фото: J. Scott Applewhite/AP

На вчорашньому голосуванні Джордан отримав 200 голосів від своєї фракції, при цьому 20 колег по партії відмовилися його підтримати. Демократи, своєю чергою, одноголосно проголосували проти Джордана.

Таким чином, 59-річний кандидат явно не дотягує до необхідної більшості у 217 голосів. Республіканці мають лише незначну більшість у Палаті представників. Нині вони мають 221 місце у палаті, тоді як демократи мають 212 місць.

Після вчорашнього голосування фракція республіканців пішла для внутрішніх консультацій, а Джордан знову спробував поговорити з деякими зі своїх опонентів.

Жорстко налаштований Джордан

Конгресмен від штату Огайо належить до правого флангу фракції і протягом багатьох років є відданим прихильником Трампа.

Він був членом команди захисту на першому процесі з імпічменту Трампа, а також твердо стояв на його боці під час другого процесу з імпічменту колишнього президента у зв’язку з нападом на Капітолій 6 січня 2021 року.

Читайте також:  Сем Бенкман-Фрід заявив про провали в пам'яті

Наразі Джордан очолює впливовий судовий комітет.який займається розслідуваннями щодо президента США Джо Байдена

Ще нещодавно здавалося немислимим, що такий прихильник жорсткої лінії, як Джордан, взагалі може розглядатися на могутню посаду голови Палати представників. Спікер Палати представників посідає третє місце у державних рейтингах США після президента та його помічника.

Перетворення Джордана з правого бунтаря на далеких підступах до своєї партії на потенційного лідера Палати Конгресу показує, наскільки далеко праворуч зрушила фракція республіканців і який вплив на партію надають Трамп та його соратники.

Розколота фракція

Фракція республіканців вкрай розколота, і важко привести до спільного знаменника.

Маккарті обійняв посаду голови лише у січні на 15-му голосуванні. Після того, як Маккарті був знятий з посади, фракція спочатку обрала правого консерватора Стіва Скаліза як можливого наступника Маккарті. Однак Скаліз не зміг набрати необхідної більшості у своїх лавах та зняв свою кандидатуру до голосування на пленарному засіданні.

Кевін Маккарті.  Фото: Seth Wenig/AP/dpa

Розбирання республіканців та параліч парламенту припадають на час великих міжнародних конфліктів в Україні та Ізраїлі, якими, власне, і має займатися американський парламент. Палаті представників належить ухвалити рішення, зокрема, про подальшу допомогу Києву, а також про федеральний бюджет загалом.

На даний момент ухвалено лише проміжний бюджет до середини листопада, який не передбачає жодної підтримки України.

План Б

Бувай тимчасово виконує обов’язки спікера Палати представників республіканець Патрік Макґенрі. Однак фактично він призначений лише для вирішення формальних завдань, таких як організація виборів голови на тривалий термін.

Декілька депутатів висунули ідею наділити МакГенрі додатковими повноваженнями на обмежений термін, якщо пошук наступника МакКарті затягнеться. Це необхідно для забезпечення законодавчої роботи та запобігання зупиненню роботи уряду в середині листопада, якщо до цього часу не буде прийнято новий федеральний бюджет.

Читайте також:  16-річного підлітка вбито в ізраїльській військовій операції

Однак питання про те, чи вдасться домогтися більшості на підтримку цієї ідеї, залишається відкритим.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я