Папа Римський вирушив у паломництво до Конго та Судану.

25

Незважаючи на хворобу, Папа Франциск вирушає до Африки, щоб сприяти миру. Він їде до двох країн, де насильство і смерть в даний час в порядку речей.

Папа Римський вирушив у паломництво до Конго та Судану.

Сподіваючись на припинення насильства та експлуатації в Африці, Папа Франциск вирушив у шестиденну прощу до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану. Глава католиків вилетить із Риму до Кіншасу, столиці Конго, у вівторок (сьогодні). У країні з населенням понад 100 мільйонів людей є велика надія, що понтифік принаймні подасть знак миру. Особливо у східній частині Конго останнім часом спостерігається ескалація насильства з боку повстанців, що супроводжується нападами та численними смертями.

Франциск раніше відмовляється від поїздки до Гому на сході країни. У липні минулого року – коли поїздку було спочатку заплановано, але скасовано через погіршення здоров’я 86-річного Папи – Папа хотів зустрітися з жертвами насильства у прикордонному з Руандою регіоні. Однак цього разу Ватикан не хотів ризикувати і давати можливим убивцям мету у вигляді великого скупчення людей. «Потім вони кидають бомбу на стадіон та вбивають багато людей», – сказав Франциск у недавньому інтерв’ю. Наразі Святий Отець зустрінеться з жертвами насильства зі Сходу в Кіншасі.

Безпека в Кіншасі була сильно посилена, цілі райони були оточені через візит високопосадовця. Головною подією поїздки, ймовірно, стане публічна меса вранці у військовому аеропорту Н’Доло, на якій очікується понад мільйон віруючих. На початку свого перебування у Кіншасі Франциск зустрінеться із главою держави Феліксом Чісекеді у вівторок у другій половині дня.

Чи впорається Папа з виснажливою подорожжю?

У п’ятницю Франциск вирушить до столиці Південного Судану Джубу. Його супроводжуватимуть Джастін Велбі, архієпископ Кентерберійський та примас англіканської церкви, та Іен Гріншилдс, так званий модератор церкви Шотландії.

Читайте також:  Інфляція у США знизилася сильніше, ніж очікувалося

Папа Римський збирається здійснити свою 40 поїздку за кордон – досі він був в Африці чотири рази. Аргентинець здебільшого прикутий до інвалідного крісла через захворювання коліна, що, ймовірно, зробить його візит у спекотну Кіншасу та спекотну Джубу ще важчим. Напередодні від’їзду він залишив Ватикан, як завжди робить перед своїми поїздками, і був відвезений до церкви Санта Марія Маджоре в Римі, де він помолився перед статуєю Діви Марії про благополучну подорож.

Ці шість днів покажуть, чи достатньо Франциск у формі для таких паломництв та міжконтинентальних подорожей. Нещодавно він розповів в інтерв’ю, що у нього повернулася хвороба кишківника, з приводу якої він переніс операцію у 2021 році.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я