Число загиблих досягло 89 осіб

41

Кількість загиблих внаслідок нападу терориста-смертника на мечеть на північному заході Пакистану зросла щонайменше до 89 людей. У ніч на вівторок з-під уламків будівлі було вилучено не менше десяти тіл загиблих, повідомив Deutsche Presse-Agentur представник місцевої поліції. За його словами, понад 220 людей отримали поранення. Напад стався у понеділок під час полуденної молитви у зоні підвищеної безпеки міста Пешавар, де також розташовано багато поліцейських будівель.

Жертвами були переважно співробітники поліції, додав прес-секретар. Прем’єр-міністр Шехбаз Шаріф засудив напад. “Це було не що інше, як напад на Пакистан”, – сказав він.

Поки що жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за напад. Однак наприкінці минулого року пакистанські таліби – незалежні від уряду ісламізму талібів у сусідньому Афганістані – скасували угоду про припинення вогню з урядом в Ісламабаді. З того часу вони взяли на себе відповідальність за кілька нападів. Терористичне ополчення «Ісламська держава» у минулому також брало він відповідальність за напади на мечеті.

У Пакистані переважна більшість населення, що налічує понад 230 мільйонів людей, сповідує іслам. Пешавар із населенням близько двох мільйонів людей довгий час був центром регіону заворушень у Пакистані – після військового наступу на ісламістські терористичні угруповання у 2014 році там усе заспокоїлося. Проте останніми роками там знову почастішали випадки нападів. Не далі як у березні 2022 року вбивця з терористичного ополчення ІД підірвав себе у Пешаварі, вбивши понад 60 людей.

Читайте також:  Лаутербах хоче перенести фармацевтичне виробництво до Німеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я