Крайній термін подання декларації з податку нерухомість

25

Крайній термін подання декларацій з податку нерухомість настає цього вівторка. Багато власників нерухомості досі змушені народжувати. Лише трохи більше двох третин подали декларації до неділі, за словами представника Федерального міністерства фінансів.

У середині жовтня федеральні землі продовжили термін подання декларацій з кінця жовтня до кінця січня 2023 у зв’язку з повільним надходженням декларацій з податку на майно до податкових органів. Подальшого продовження терміну не буде, як ясно дали зрозуміти кілька представників штату. За їхніми словами, коли закінчиться термін, податкові служби спочатку розішлють нагадування.

Якщо власники нерухомості не можуть вкластися у встановлений термін, вони можуть подати заяву про продовження терміну у відповідальне податкове управління, вказавши причини. Як правило, продовження терміну може бути розглянуте лише в обґрунтованих індивідуальних випадках, йдеться у «податковому чату» на сторінці податкових адміністрацій земель. Споживчий портал «Finanztip» рекомендує заздалегідь уточнити по телефону, чи взагалі шанс на продовження терміну.

Ті, хто не відреагував на лист із нагадуванням, мають розраховувати на доплату за запізнення, що визначається місцевим податковим управлінням, повідомив представник міністра фінансів землі Мекленбург-Передня Померанія Хайко Гайє (СДПН).

Переоцінка 36 мільйонів об’єктів нерухомості

«Finanztip» рекомендує власникам нерухомості вжити заходів не пізніше ніж після отримання нагадування від податкової інспекції. Після цього стягується надбавка за прострочення платежу у розмірі 25 євро на місяць та, за певних обставин, штрафний платіж у розмірі до 25 000 євро. Сплата штрафу означає примусове подання декларації. Якщо декларацію так і не буде подано, податкова інспекція оцінить величину податку на нерухомість, яка «цілком точно» буде не на користь власника нерухомості.

Новий розрахунок податку на нерухомість застосовуватиметься з 2025 року. Цього вимагає Федеральний конституційний суд, оскільки останнім часом податкові служби розраховували вартість нерухомості на основі абсолютно застарілих даних, починаючи з 1935 року в Східній Німеччині і з 1964 року в Західній Німеччині. Для перерахунку необхідно переоцінити майже 36 мільйонів об’єктів нерухомості. Податкові органи вимагають дані від усіх власників, навіть якщо вони мають лише ділянку. В основному йдеться про площу ділянки та житлову площу, тип будівлі, роки будівництва і так звану стандартну вартість землі.

Читайте також:  Більшість федеральних штатів проти заборони на петарди

Потрібно пом’якшення покарання у разі порушення термінів

Для місцевої влади земельний податок є одним із найважливіших джерел доходу. Питання, скільки податків на нерухомість доведеться платити індивідуальним власникам з 2025 року, залишиться відкритим ще деякий час. Тому що це вирішальною мірою залежить від так званих оціночних ставок муніципалітетів.

Фінансовий експерт СвДП Маркус Хербранд закликав держави виявляти поблажливість у разі порушення термінів. “Зважаючи на те, що документи ще далекі від завершення, ми звертаємося до федеральних земель із закликом дозволити подальше подання документів і виявити зговірливість щодо порушення термінів”, – заявив представник з фінансової політики парламентської групи ВДП виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я