Танки та системи ППО, але не винищувачі: Зеленський отримує обіцянки подальшої військової допомоги з Берліна та Парижа. Новини з першого погляду.
Війна в Україні: Зеленський вимагає винищувачів
Президент України Володимир Зеленський повертається до Києва із обіцянкою подальшої військової допомоги від Німеччини та Франції. Зеленський вимагає винищувачі: У Берліні та Парижі в неділю він неодноразово наполягав на постачанні винищувачів. Але отримав відмову.
Канцлер Олаф Шольц (СДПН) і президент Еммануель Макрон відреагували обережно. Глава французької держави прокоментував питання про подальшу військову допомогу в телевізійному інтерв’ю, за даними Єлисейського палацу. незважаючи на це, Зеленський подякував Німеччині та Франції за військову підтримку.
Український президент прибув учора з першим візитом до Німеччини з початку вторгнення Росії, після переговорів у Римі. У Берліні Зеленський зустрівся, зокрема, із канцлером Шольцем. У другій половині дня Зеленському було вручено премію Карла Великого в Ахені за заслуги перед європейською єдністю. Несподівано Зеленський вирушив до Парижа, де зустрівся з Макроном – це був його другий візит до Франції початку війни.
Зеленський потребує винищувачі
“Тема винищувачів повторювалася Зеленським неодноразово, говорили в Парижі, – але питання було дещо передчасним”. Перш ніж поставити літак, необхідно підготувати пілотів. Навчання займає якийсь час – а українські пілоти не проходили навчання на французьких моделях. Щодо винищувачів Шольц сказав, що «Німеччина і так поставила Україні дуже багато озброєння». Німеччина зосереджена на підтримці оборонної кампанії. Після США Німеччина є другим найбільшим прихильником України.
Зеленський вимагає винищувачів, а Франція обіцяє системи протиповітряної оборони
Німеччина є одним із найважливіших прихильників України – як у військовому, так і фінансовому відношенні. З початку війни німецький уряд санкціонував постачання зброї на суму 2,75 мільярда євро. Візит Зеленського було підготовлено у Німеччині обіцянкою подальшої військової підтримки на суму ще 2,7 мільярда євро. Серед іншого ще 20 бойових машин піхоти Marder, 30 танків Leopard-1 і чотири системи ППО Iris-T SLM повинні бути поставлені німецькою оборонною промисловістю.
Франція пообіцяла поставити десятки бронемашин та легких танків, а також системи ППО дальньої дії. Крім того, цього року Франція має навчити ще тисячі українських солдатів.
Зеленський дякує
Зеленський подякував Німеччині та Франції за військову підтримку. «Я дякую пану Франку-Вальтеру Штайнмайєру, президенту Німеччини, пану Олафу Шольцю, канцлеру Німеччини, і німецькому народу за сильний оборонний пакет, за їхнє лідерство у захисті життів від російського терору разом з нами», – написав Зеленський у Twitter на початку понеділка. Він зазначив, що вдячний Макрону та всьому французькому народу «за військову підтримку наших бійців, яка допомагає у боротьбі з російськими терористами». «Разом ми наближаємо світ для всіх українців та європейців», – написав він.
Лідер СДПН Клінгбайль: домагатися вступу України до ЄС
Лідер СДПН Ларс Клінгбайль закликав форсувати вступ України до Європейського Союзу. «Звичайно, для вступу України до ЄС діють ті самі умови, що й для всіх інших країн, але ми маємо просувати це важливе питання», – сказав Клінгбайль в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland. За його словами, на Німеччині лежить велика відповідальність у цьому питанні. «У нас є можливість ініціювати та прискорювати події у Європі».
Україна офіційно є кандидатом на вступ до ЄС із літа минулого року. Однак 27 країн-членів ЄС ще мають одноголосно ухвалити рішення про переговори. Україна сподівається розпочати конкретні переговори щодо вступу до ЄС цього року.
Повідомлення про важкий артилерійський обстріл Донецька
У неділю місто Донецьк, що контролюється Росією, на сході України зазнало обстрілу з важкої артилерії. «Україна випустила по місту та мирним жителям сотні артилерійських снарядів та снарядів із реактивних систем залпового вогню, поставлених їй Заходом», повідомило російське державне агентство ТАРС із посиланням на місцеву владу. Жодних подробиць про результати обстрілу не наводилося. Інформація не може бути підтверджена незалежно.
Київ: Просування під Бахмутом продовжується
Українські війська досягли нових успіхів у районі міста Бахмут, де йдуть сильні бої, за їхніми власними даними. “Наші підрозділи захопили понад десять ворожих позицій на північ і південь від Бахмута і очистили від ворога великий лісовий масив біля Іванівського”, – повідомила вчора в Telegram заступник міністра оборони Ханна Мальяр. При цьому російських солдатів було взято в полон». Перевірити це неможливо. Незважаючи на успіхи України, ситуація в Бахмуті залишається напруженою, оскільки російські військові чинять рішучий опір.
Останніми днями українські військові внаслідок контратак начебто відвоювали значні території навколо східноукраїнського міста Бахмут. Наразі існує загроза оточення російських сил ПВК Вагнера, розміщених у місті.
Що стає важливим сьогодні
Спеціальний посланник Китаю Лі Хуей вирушає до України. Це перший випадок з початку війни, коли Китай направляє високопоставленого дипломата в країну, яка зазнає нападу з боку Росії. За даними Пекіна, Лі також відвідає Польщу, Німеччину, Францію та Росію, щоб обговорити політичне вирішення конфлікту.