Пакистан запускає спеціальні автобуси для жінок

22

Утиски жінок в автобусах – не рідкість у Пакистані. Тепер це має змінитись. Запускається проект для дівчаток та жінок.

Пакистан запроваджує спеціальні автобуси для жінок.

У майбутньому вулицями Карачі, багатомільйонного пакистанського мегаполісу, курсуватимуть перші в країні автобуси, повністю віддані жінкам. «Ми починаємо з десяти автомобілів, які проїдуть найжвавішими куточками Карачі, мегаполісу з населенням понад 20 мільйонів людей», – заявив у п’ятницю німецькому агентству друку Фіда Хусейн Баладі, прес-секретар місцевого транспортного управління. Автобуси для жінок – суто пакистанський винахід.

У майбутньому кількість автобусів, пофарбованих у рожевий колір, має збільшитися та охопити майже все місто, сказав він. «Ідея полягає в тому, щоб забезпечити безпечний транспорт для жінок і дівчаток, щоб вони могли їздити до офісів, шкіл чи університетів», – сказав Баладі. Окрім пасажирів, персонал автобуса також складатиметься з жінок – за винятком водія, додав він.

Жіночі автобуси: Це привілей чи дискримінація?

Утиски у громадському транспорті – поширена проблема у традиційній південноазіатській країні. Тому на лініях метро у великих містах давно є жіночі купе, але ними часто користуються і чоловіки.

За інформацією Міністерства транспорту, рожеві автобуси буде запущено 1 лютого. Жінки-політики та знаменитості країни вітали проект. Пакистанська актриса Іффат Омар, наприклад, говорила про «великий внесок у розширення прав та можливостей жінок». Студентка з Карачі розповіла Deutsche Presse-Agentur: «Тисячі жінок змушені кидати навчання чи відмовлятися від роботи на вимогу своїх консервативних сімей через відсутність безпечного транспорту». Тому запровадження жіночих автобусів стало «обнадійливим кроком».

Читайте також:  Проповідник закликав страчувати актрису Таране Алідусті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я