Пакистан забороняє виїзд для колишнього прем’єр-міністра Хана

10

Лідеру популярної опозиції Імрану Хану та його дружині заборонено залишати країну. Не виключено повторного арешту колишньої зірки крикету.

 

Пакистан забороняє виїзд для колишнього прем’єр-міністра Хана

Уряд Пакистану запровадив заборону на виїзд із країни для колишнього глави уряду Імрану Хана. Під заборону також потрапили дружина Хана Бушра Бібі та сотні членів його партії, повідомили німецькому агентству друку двоє співробітників прикордонного контролю.

Рішення ухвалено за кілька тижнів після тимчасового арешту популярного лідера опозиції, який викликав загальнонаціональні заворушення.

9 травня Хана забрали з суду в Ісламабаді на тлі великого розголосу. Потім прихильники взяли штурмом кілька військових будівель. У результаті політика було звільнено під заставу за рішенням Верховного суду. Не виключено нового арешту колишньої зірки крикету. Декільком його прихильникам тепер доведеться відповідати перед військовими судами, що викликало критику з боку правозахисних організацій. Багато політиків оголосили про свій вихід із партії Хана PTI після заворушень, тисячі прихильників було заарештовано. Урядовці також розглядають можливість заборони ПТІ.

З моменту заснування Пакистану понад 75 років тому в цій південноазіатській країні періодично відбуваються заворушення. Напади на могутніх військових вважаються “червоною рисою”. Хан неодноразово звинувачував генералів у участі в змові проти нього з моменту його усунення з посади прем’єр-міністра.

Під час свого перебування на посаді з 2018 до 2022 року Хан також запровадив заборони на виїзд кільком опозиційним політикам. Відколи він був усунений від влади внаслідок вотуму недовіри, судові органи неодноразово звинувачували його в корупції, відмиванні грошей та образі жінки-судді. Спостерігачі вбачають у цьому політичні причини. 70-річний президент сподівається на політичне повернення напередодні парламентських виборів восени.

Читайте також:  Лист Фезеру: депортуйте злочинців до Афганістану

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я