Після Фінляндії Швеція також хоче вступити до НАТО, але Туреччина під керівництвом Ердогана рішуче блокує цей проект. Як його переобрання вплине на переговори щодо вступу?
Нуріпур: Туреччина має припинити натовську блокаду Швеції
Після перемоги на виборах президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана лідер Партії зелених Омід Нуріпур вимагає від уряду в Анкарі припинити блокаду вступу Швеції до НАТО.
«Курс турецького уряду останнім часом поглибив розкол між Туреччиною та Європейським союзом і відлякував інвесторів із Заходу, яких країна гостро потребує», – сказав Нуріпур газеті “Rheinische Post”. Він сказав, що сподівається на більшу надійність у стосунках. «Це має початися із припинення блокади вступу Швеції до Нато». Цього вимагає і голова комітету із закордонних справ у Бундестазі Міхаель Рот. Ердоган має відмовитися від свого права вето до саміту НАТО у липні, сказав політик СДПН виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).
На тлі агресивної війни Росії в Україні Швеція разом із Фінляндією рік тому подала заявку на вступ до західного оборонного альянсу. Заявка має бути схвалена всіма країнами-членами. Однак Туреччина під керівництвом Ердогана тривалий час блокувала членство Швеції. У неділю Ердоган виграв другий тур виборів у свого суперника Кемаля Кілічдароглу.
Генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай закликав припинити процес вступу до ЄС. «Це турецький уряд знаходиться на відстані світлового року від Європи», – Сказав він RND. Він також сказав, що поведінка деяких турків на виборах у Німеччині розчаровує. Воно залишає «багато питань щодо політики інтеграції». Туреччина протягом багатьох років дотримується авторитарного курсу. «Права людини та громадянина систематично обмежуються, а економічна ситуація запущена. Цей курс продовжуватиметься».
Експерт із зовнішньої політики ХДС Норберт Ретген також очікує подальшого економічного спаду в Туреччині. “Вся Туреччина дорого заплатить за фальсифіковану перемогу Ердогана на виборах неминучим подальшим економічним спадом”, – сказав Реттген в інтерв’ю газеті «Rheinische Post». «Це, швидше за все, схиляє Ердогана до подальшої радикалізації всередині країни та ще більшої непередбачуваності з погляду Заходу у зовнішній політиці».