Туреччина має припинити натовську блокаду Швеції

10

Після Фінляндії Швеція також хоче вступити до НАТО, але Туреччина під керівництвом Ердогана рішуче блокує цей проект. Як його переобрання вплине на переговори щодо вступу?

 

Нуріпур: Туреччина має припинити натовську блокаду Швеції

Після перемоги на виборах президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана лідер Партії зелених Омід Нуріпур вимагає від уряду в Анкарі припинити блокаду вступу Швеції до НАТО.

«Курс турецького уряду останнім часом поглибив розкол між Туреччиною та Європейським союзом і відлякував інвесторів із Заходу, яких країна гостро потребує», – сказав Нуріпур газеті “Rheinische Post”. Він сказав, що сподівається на більшу надійність у стосунках. «Це має початися із припинення блокади вступу Швеції до Нато». Цього вимагає і голова комітету із закордонних справ у Бундестазі Міхаель Рот. Ердоган має відмовитися від свого права вето до саміту НАТО у липні, сказав політик СДПН виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

На тлі агресивної війни Росії в Україні Швеція разом із Фінляндією рік тому подала заявку на вступ до західного оборонного альянсу. Заявка має бути схвалена всіма країнами-членами. Однак Туреччина під керівництвом Ердогана тривалий час блокувала членство Швеції. У неділю Ердоган виграв другий тур виборів у свого суперника Кемаля Кілічдароглу.

Генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай закликав припинити процес вступу до ЄС. «Це турецький уряд знаходиться на відстані світлового року від Європи», – Сказав він RND. Він також сказав, що поведінка деяких турків на виборах у Німеччині розчаровує. Воно залишає «багато питань щодо політики інтеграції». Туреччина протягом багатьох років дотримується авторитарного курсу. «Права людини та громадянина систематично обмежуються, а економічна ситуація запущена. Цей курс продовжуватиметься».

Експерт із зовнішньої політики ХДС Норберт Ретген також очікує подальшого економічного спаду в Туреччині. “Вся Туреччина дорого заплатить за фальсифіковану перемогу Ердогана на виборах неминучим подальшим економічним спадом”, – сказав Реттген в інтерв’ю газеті «Rheinische Post». «Це, швидше за все, схиляє Ердогана до подальшої радикалізації всередині країни та ще більшої непередбачуваності з погляду Заходу у зовнішній політиці».

Читайте також:  Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я