Оздемір і Бушман за зміни

20

Міністр юстиції Марко Бушманн (СвДП) та міністр сільського господарства Джем Оздемір («Зелені») спільно виступають за зміни на користь того, щоб люди збирали зі сміттєвих контейнерів продукти, які ще придатні для споживання.

У спільному листі міністрам юстиції та сенаторам федеральних земель два федеральні міністри закликають підтримати пропозицію землі Гамбург від 2021 року. Дана пропозиція передбачає зміну керівних принципів провадження за кримінальними та адміністративними штрафами, яке може бути прийнято землями без зміни законодавства на федеральному рівні.

Відповідно до цього, так зване контейнеризування має каратися лише в тому випадку, якщо має місце проникнення, «яке виходить за межі подолання фізичної перешкоди без докладання значних зусиль або водночас відповідає злочину заподіяння шкоди майну». Іншими словами, будь-хто, хто перелізе через низьку стіну, щоб дістатися контейнера для сміття в супермаркеті, не повинен піддаватися судовому переслідуванню. З іншого боку, будь-хто, хто відкриває та пошкоджує ворота у пошуках їжі, ще придатної до вживання, все одно буде оштрафований.

«Якщо люди забирають викинуту їжу додому, не завдаючи шкоди майну і не вторгаючись у чужі володіння, я не думаю, що це має переслідуватись надалі», – сказав Бушман. Оздемір сказав, що зміни у керівних принципах процесуального законодавства можуть стати одним із багатьох складових елементів у боротьбі з харчовими відходами – «у цьому федеральні землі також можуть зробити конкретний внесок».

За даними Федерального міністерства сільського господарства, кожен споживач у Німеччині викидає в середньому 78 кілограмів на рік. Це становить 59 відсотків харчових відходів.
Відповідно до звіту, сім відсотків харчових відходів відбувається у секторі роздрібної торгівлі, наприклад, через великі обсяги замовлення, які не продаються повністю.

Читайте також:  Проблеми інтеграції не лише серед мігрантів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я