Кожні 4 секунди обривається юне життя

35

Місце народження майже завжди має вирішальне значення для людей. Таким є висновок дослідження Організації Об’єднаних Націй з питань охорони здоров’я серед дітей та підлітків.

ООН: кожні 4 секунди обривається юне життя

За даними Організації Об’єднаних Націй, багато молодих людей, як і раніше, помирають від хвороб або травм, які можна вилікувати, через відсутність хорошого медичного обслуговування. Кожні 4 секунди обривається молоде життя. За новими даними, у 2021 році у світі померло загалом близько п’яти мільйонів дітей віком до п’яти років, повідомила у вівторок ООН. Ще 2,1 мільйона дітей, підлітків та молодих дорослих померли у віці від 5 до 24 років. У сукупності це рівносильно одній смерті у світі кожні 4,4 секунди. Крім того, було зареєстровано 1,9 мільйона мертвонароджень. «Доступ до якісного медичного обслуговування залишається питанням життя та смерті для дітей у всьому світі», – заявили в ООН.

Згідно з доповіддю, у період з 2000 по 2021 рік було досягнуто прогресу: смертність дітей віком до п’яти років знизилася на 50 відсотків, дітей старшого віку до 24 років – на 36 відсотків, а кількість мертвонароджень – на 35 відсотків. Проте, якби про матері краще дбали під час вагітності та пологів, а молоді люди мали доступ до якісного медичного обслуговування, більшості смертей можна було б уникнути, повідомило дитяче агентство ООН Unicef.

ООН: кожні 4 секунди обривається юне життя – це глибоко несправедливо

Необхідні додаткові інвестиції у базову охорону здоров’я для всіх жінок та дітей. Діти в Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари наражаються на особливий ризик. «Це глибоко несправедливо, що шанси дитини на виживання можуть визначатися виключно місцем її народження і що існує така велика нерівність у доступі до життєво важливих медичних послуг», – сказав Аншу Банерджі, директор відділу охорони здоров’я матерів, новонароджених, дітей та підлітків Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Читайте також:  Уряд США прощає частину студентських боргів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я