Основні положення Стратегії національної безпеки

13

«Росія – найбільша загроза миру та безпеці в євроатлантичному регіоні».

 

Основні положення Стратегії національної безпеки

Уряд СДПН, «зелених» і ВДП відповідає на умови безпеки, що глобально змінилися, і загрози криз і катастроф Стратегією національної безпеки. Основні положення 70-сторінкової концепції:

Росія: «Сьогоднішня Росія – найбільша загроза миру та безпеці в євроатлантичному регіоні в найближчому майбутньому». Ні Німеччина, ні НАТО не прагнуть антагонізму чи конфронтації з Росією. «Проте ми в альянсі готові та здатні будь-якої миті захистити наш суверенітет і свободу, а також суверенітет і свободу наших союзників». Уряд Німеччини прагне зниження стратегічних ризиків і забезпечення передбачуваності.

Україна: «Ми виступаємо за вільну, незалежну та демократичну Україну в межах її міжнародно визнаних кордонів». Мета – запобігти поширенню війни на сусідні держави.

Китай: «Китай – це партнер, конкурент та системний суперник. Ми бачимо, що елементи суперництва та конкуренції посилилися останніми роками.» Регіональна стабільність і міжнародна безпека все більше зазнаватимуть тиску з боку Пекіна, права людини ігноруватимуться. «В той же час Китай залишається партнером, без якого неможливо вирішити багато глобальних викликів та криз.» Необхідно використовувати можливості співпраці.

Розширення ЄС: Уряд Німеччини підтримує розширення ЄС за рахунок країн Західних Балкан, України, Республіки Молдова та у майбутньому Грузії.

Феміністська зовнішня політика: «Відповідно до феміністської зовнішньої політики та політики розвитку ми виступаємо за права, ресурси та представництво жінок та маргіналізованих груп». Федеральний уряд також виступає за ефективнішу роль жінок у кліматичній політиці.

Бундесвер: «Вищим завданням політики безпеки Німеччини є забезпечення того, щоб ми могли продовжувати жити у світі, свободі та безпеці в нашій країні в серці Європи. Безпека Німеччини нерозривно пов’язана з безпекою наших союзників та європейських партнерів».

Читайте також:  Шольц хоче розширити імміграцію працівників з Індії

Фінансування: «У світлі переломних моментів» Німеччина має інвестувати особливо багато коштів у оборонний потенціал. «Спочатку, в тому числі і через нещодавно створений спеціальний фонд Бундесверу, ми зробимо свій 2-відсотковий вклад ВВП у досягнення цілей НАТО з нарощування потенціалу в середньому за кілька років».

Ядерне стримування: «Доки існує ядерна зброя, підтримка надійного ядерного стримування необхідна для НАТО та безпеки Європи».

Цивільний захист: На відміну від захисту цивільного населення у разі війни це обов’язок земель. Федеральний уряд хоче у майбутньому надавати тут велику підтримку. Це було розпочато ще за попереднього уряду, наприклад, через програму фінансування сирен для оповіщення населення.

Розвідувальні служби: Їхні аналітичні можливості мають бути посилені. Однак, тут виникають складні питання захисту даних. В даний час Федеральна розвідувальна служба та Управління захисту конституції отримують безліч підказок від спецслужб інших країн, деякі з яких мають великі повноваження.

Кібербезпека: Залежність від іноземних технологічних компаній має бути знижена. “Кібербезпека нерозривно пов’язана з нашим цифровим суверенітетом”. Тому слід просувати важливі технології та розвивати стандарти безпеки.

Політика розвитку: має бути «ще більш тісно пов’язана зі стратегічними цілями». «Наша політика розвитку також сприяє забезпеченню безпеки постачань у Німеччині та одночасно сприяє стійкому розвитку в країнах-партнерах». З цією метою федеральний уряд «працюватиме з партнерами над розвитком альтернативних, стійких джерел постачання стратегічної сировини, які відповідають правам людини».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я