Німеччина та Нідерланди поглиблюють військову співпрацю

64

Військова співпраця Німеччини з Нідерландами вже тісніша, ніж з будь-якою іншою країною. І воно просувається далі. Цього тижня буде відкрито нового розділу.

 

Німеччина та Нідерланди поглиблюють військову співпрацю

Німеччина та Нідерланди просуваються вперед у справі зближення своїх збройних сил. Через кілька днів німецькій армії буде додано третю бригаду з Нідерландів, про що було оголошено незадовго до консультацій між урядом Німеччини та Нідерландів у Роттердамі.

Цей крок стане «ще однією віхою у нашій співпраці», йдеться у спільній заяві двох урядів. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) заявив, що така інтеграція двох збройних сил є «унікальною у Європі».

Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) та його голландська колега Кайса Оллонгрен планують закріпити нову главу співпраці у четвер у Вейтшехеймі, Нижня Франконія.

Інтеграція породжує спільні асоціації

Інтеграція – від якої обидві сторони очікують більшого впливу та синергетичного ефекту – не є вулицею з одностороннім рухом: у 2016 році Німеччина та Нідерланди домовилися про поступову інтеграцію морського батальйону ВМС до Королівського флоту Нідерландів. У морському батальйоні об’єднані сили морської охорони, мінні тральщики та абордажні солдати. Повна інтеграція призведе до створення спільних підрозділів із встановленою структурою командування, які можуть бути розгорнуті разом у разі альянсу. Технологія має бути значною мірою стандартизована.

“З підпорядкуванням голландської 13-ї легкої бригади всі бригади голландської польової армії будуть підпорядковані дивізіям німецької армії”, – оголосив бундесвер. Вже в 2014 році голландська 11-а бригада Luchtmobielen (11-а аеромобільна бригада) була приписана до німецької дивізії швидких сил (DSK). Голландська 43-а механізована бригада – близько 3 000 голландських солдатів – була приписана до 1-ї бронетанкової дивізії бундесверу.

За даними бундесверу, голландська 13 легка бригада з Ойршота є однією з трьох бойових бригад збройних сил Нідерландів. До неї входять бронепіхотні батальйони «Princess Irene Fusiliers» та «Limburg Hunters», а також броньовий інженерний батальйон. Бригада оснащена колісними танками типу “Боксер”, а також розвідувальною машиною “Феннек”, які також використовуються у Бундесвері. У майбутньому 10-та бронетанкова дивізія має стати координаційним центром німецької армії для оборони країни та альянсу і має бути швидко розгортається, оперативна і, перш за все, здатна до холодного старту.

Читайте також:  Великий резервуар для AfD у Східній Німеччині

Інша тема: продаж електромережі Tennet

Шольц вирушив на урядові консультації з шістьма міністрами одразу після нічного засідання коаліційного комітету зі світлофору – не виспавшись. На консультаціях йшлося про великий економічний проект, важливий для енергопостачання Німеччини: продаж німецької землі електромережі голландського оператора Tennet у Німеччині. На прес-конференції з Рютте Шольц говорив про «первинну угоду». Рютте, однак, висловився порівняно відсторонено і сказав про переговори.

За словами Рютте, все ще вивчається питання, як можна досягти угоди. Синергетичні переваги мають бути збережені». Праволіберальний прем’єр-міністр додав, що йдеться також про пошук «ціни, що відповідає ринку». Мета – досягти угоди влітку, йдеться у спільній заяві.

Материнська компанія Tennet належить голландській державі. Німецька дочірня компанія є одним із чотирьох операторів систем передачі електроенергії в Німеччині. Tennet хоче продати німецький підрозділ через великий власний капітал, необхідний для енергетичного повороту – нещодавно Tennet говорила про 15 мільярдів євро на розширення своєї німецької мережі.

Шольц сказав, що йдеться про збереження гарного синергетичного ефекту між Німеччиною та Нідерландами, який існує завдяки співпраці з німецькою філією Tennet. Крім того, за його словами, розширення електричних мереж має бути прискорене. Вже заплановані потужності електромереж мають бути побудовані швидше, ніж передбачалося раніше, щоб Федеративна Республіка могла досягти своєї мети щодо покриття не менше 80 відсотків валового споживання електроенергії за рахунок відновлюваних джерел енергії до 2030 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я