Київ хоче виключити Росію з ООН

19

Росія вважає себе законною наступницею Радянського Союзу і, отже, частиною ООН. Сумніви з цього приводу виходять із Києва – зрештою, інші держави-наступники також підкорялися іншим правилам.

 

Київ хоче виключити Росію із ООН. Міністерство закордонних справ України заявляє, що виступило з ініціативою поставити під сумнів легітимність членства Росії в Організації Об’єднаних Націй та її органів. На думку зовнішньополітичного відомства у Києві, місце Москви ні в ООН, ні у Світовій раді безпеки не регулюється на основі міжнародного права, цитує «Українська правда» лист відомства у понеділок. Росія «помилково» вважає себе членом ООН із грудня 1991 року.

Київ хоче виключити Росію з ООН

На думку Києва, назва «Російська Федерація» не фігурує у Статуті ООН, і країна не пройшла необхідну процедуру ухвалення, як Чехія та Словаччина після розпаду Чехословаччини. Колишнім республікам Югославії також довелося знову подавати заявку на членство в ООН після розпаду багатонаціональної держави.

Росія вважає себе законною наступницею Радянського Союзу, який був одним із засновників Організації Об’єднаних Націй. Тодішній президент Росії Борис Єльцин у грудні 1991 року просто повідомив ООН, що Росія, за підтримки Співдружності Незалежних Держав, збереже членство в ООН та її органах.

.

Читайте також:  Російський олігарх зберігав скарби у Гамбурзі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я