Колишній президент Тайваню прибуває до Китаю

37

Історичний візит до Китаю: колишній президент Тайваню Ма Інцзю приземлився у Шанхаї. Поїздка викликала критику на Тайвані.

 

Колишній президент Тайваню прибуває до Китаю

Ма Інцзю – перший колишній президент Тайваню, який здійснив поїздку до Китаю. На тлі зростання напруженості між Китаєм і демократичною острівною республікою 73-річний президент приземлився в китайському мегаполісі Шанхаї. Про це оголосила тайванська опозиційна партія Гоміньдан (КМТ), до якої належить Ма. Таким чином, Ма став першим колишнім чи чинним главою держави Тайвань, який відвідав Народну Республіку.

Незадовго до від’їзду Ма заявив, що під час своєї дванадцятиденної поїздки він хоче вшанувати пам’ять своїх предків та організувати обмін студентами. Він висловив сподівання, що молодіжний обмін допоможе покращити стосунки та «швидше привести до світу».

Ма правив острівною республікою з 2008 по 2016 р. Під його керівництвом Тайвань та Китай зблизилися. Наприкінці 2015 року Ма зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном у Сінгапурі. За нового тайванського уряду президента Цай Ін-вень відносини охололи.

Візит колишнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі у серпні минулого року ще більше посилив напруженість. Китай відповів ракетними випробуваннями та військовими маневрами, практикуючи морську та повітряну блокаду та завоювання Тайваню.

Мішель Лін, речниця правлячої партії Тайваню DPP, розкритикувала поїздку екс-президента. Вона сказала, що КМТ ігнорує той факт, що Китай гнітить Тайвань. Інші опозиційні партії закликали Ма взагалі скасувати поїздку.

Президент Тайваню Цай планує вирушити з державними візитами до Гватемали та Беліз наприкінці цього тижня. Також заплановані зупинки у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі, що, ймовірно, викличе роздратування у Пекіні.

Тайвань має незалежний уряд з 1949 року, але Китай вважає острів частиною своєї території та відкидає будь-яку форму офіційних дипломатичних контактів між Тайванем та іншими країнами.

Читайте також:  Під час війни депутат з Рівного став студентом у Великій Британії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я