Організації з надання допомоги б'ють на сполох: “Жах” у секторі Газа

9

Ізраїль посилює війну проти руху ісламізму ХАМАС у секторі Газа. Організації з надання допомоги попереджають про драматичні умови у прибережній зоні. Вони також закликають посилити захист цивільного населення.

Війна на Близькому Сході – Організації з надання допомоги б'ють на сполох: «Жах» у секторі Газа

“Жах” і “нестерпні людські страждання”: Організації з надання допомоги попереджають про драматичні наслідки для цивільного населення прибережної зони у зв'язку з поширенням ізраїльських наземних операцій на весь сектор Газа. Вони також критикують запущену гуманітарну ситуацію, що склалася там. Ніхто не почувається у безпеці, коли бомби падають кожні десять хвилин, – заявив британському ВВС Джеймс Елдер, прес-секретар організації ООН з надання допомоги дітям Unicef. Він охарактеризував ситуацію як «жах».

“Коли я бачу, як одну дитину за іншою везуть на каталці, як батьки з жахливими військовими травмами кричать на ношах – вони не в безпеці ні в лікарнях, ні в притулках”, – сказав Елдер. Для жителів півдня сектора Газа небезпека атак посилюється тим, що вони й так виснажені втечею з півночі.

«Масштаби людських страждань нестерпні»

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Мір'яна Сполярич висловила жаль з приводу того, що зараз неможливо надати адекватну гуманітарну допомогу. “Масштаби людських страждань нестерпні”, – заявила вона під час візиту на охоплену війною палестинську територію. Неприйнятною є й відсутність безпечних притулків для населення».

На фотографіях видно, що люди живуть у тимчасових наметових таборах і просто неба серед уламків і зруйнованих будівель.

Організація Save the Children попередила про величезну небезпеку, яку становлять бойові дії на півдні сектора Газа для дітей. Після нових закликів ізраїльських військових евакуювати райони у Газі більше немає жодного безпечного місця для дітей, пояснив директор організації Джейсон Лі. «Для цивільного населення Гази безпрецедентна гуманітарна криза остаточно перетворюється на катастрофу».

Читайте також:  Війна в Україні: авіаудари по місту Дніпро

Влада ХАМАС: Кількість загиблих у Газі зросла майже до 15 900 осіб

У зв'язку з великою кількістю жертв серед мирного населення сектору Газа внаслідок масованих атак зростає міжнародна критика дій ізраїльської армії. Військові, у свою чергу, звинувачують ісламістський рух ХАМАС у тому, що атаки ведуться з житлових районів та лікарень, а мирні жителі використовуються як «живий щит».

За даними міністерства охорони здоров'я, контрольованого ХАМАС, з початку війни кількість загиблих палестинців у секторі Газа зросла до 15 899 осіб. Близько 42 тисяч людей отримали поранення, заявив у понеділок представник міністерства. Тисячі людей досі вважаються зниклими безвісти. У неділю влада ще говорила про більш ніж 15 500 загиблих.

Нині дані про втрати не можуть бути перевірені незалежними експертами, проте Організація Об'єднаних Націй та інші спостерігачі зазначають, що в минулому цифри влади були загалом достовірними.

Згідно з цими даними, це найбільша кількість палестинців, які загинули під час війни, за всю історію ізраїльсько-палестинського конфлікту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я