Асоціація вважає, що вкрай праві перебувають на підйомі

9

Ліві активісти вважають, що вони все більше програють у боротьбі з правими екстремістами, расизмом та антисемітизмом. Напередодні виборів 2024 року вони висувають чіткі вимоги до політиків.

Екстремізм – Асоціація вважає, що вкрай праві перебувають на підйомі

За даними контрініціатив, цього року ультраправі явно посилили свій вплив. Водночас «стійкість громадянського суспільства» стала слабкішою, йдеться у щорічній доповіді, поданій Федеральною асоціацією мобільного консультування. Ця парасолькова організація об'єднує 50 мобільних груп, які підтримують громадян у боротьбі з правими. Серед іншого вона виступає за заборону AfD.

Представник асоціації Домінік Шумахер виділив три тенденції, що свідчать про те, що правий екстремізм «наблизився»: по-перше, AfD успішна як ніколи, і її погляди дедалі частіше використовують демократичні партії. По-друге, із коронавірусних протестів сформувалося «стабільне антидемократичне протестне середовище». По-третє, представники украй правих сил купили нерухомість у багатьох місцях на заході та сході країни і таким чином закріпилися у цьому регіоні.

“Протест втомився більше, ніж будь-коли протягом довгого часу”.

«Праві екстремісти прагнуть стати частиною суспільства, – каже Шумахер. Вони беруть участь у різних організаціях, включаючи садові товариства. Місцеві жителі протистоять їм та розкривають структури». Однак цей «протест втомився більше, ніж будь-коли протягом тривалого часу». Люди втомилися та отримують надто мало підтримки від політиків.

“Це жахливе почуття”, – говорить Доротея Шнайдер з асоціації “Augen auf – Zivilcourage zeigen” в Циттау. «Ми іноді питаємо себе, чи існує ще цей центр у регіоні?» Громадяни все менше хочуть виступати проти правих, частково через страх наразити себе на небезпеку. Складається враження, що «ситуація нині чи не небезпечніша, ніж у так звані роки бейсбольних біт».

На користь заборони AfD

Шнайдер однозначно висловилася за заборону AfD. Вона стверджувала, що це насамперед позбавить партію державного фінансування її діяльності у всій країні. Федеральне відомство із захисту конституції в даний час відносить два земельні об'єднання AfD – Тюрінгію та Саксонію-Анхальт – до категорії підтверджених правоекстремістських. AfD загалом вважається підозрюваною правоекстремістською організацією.

Читайте також:  У Судані з'явилася надія на припинення вогню

Парасолькова організація закликала інші партії надавати більше підтримки людям, які обстоюють демократію. «Це також означає, що вони мають чітко відокремлювати себе від AfD та знаходити демократичні відповіді на проблеми нашого часу. Інакше вкрай праві продовжуватимуть наступати і 2024 року».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я