Оптимізм у оперному театрі

11

На Богоявленських зборах у Штутгарті Лінднер та Ко практикують ліберальну самовпевненість.

 

Оптимізм в оперному театрі – ВДП тренує впевненість у собі

Традиційна Водохреща зустріч ВДП існує вже понад 140 років. Вона знаменує початок політичного року і є своєрідною заправною станцією для ліберальної самовпевненості. У минулі роки Штутгартський оперний театр залишався порожнім через пандемію. Тепер нарешті гостей знову пустили до Державної опери – але серед них були не лише шанувальники ВДП. У п’ятницю жменька кліматичних активістів пробралася до будівлі з транспарантами («Краще не керувати, ніж керувати неправильно»), перервала виступ лідера ВДП Крістіана Лінднера та кричала з трибун.

Лінднер відповів їдко. «Чесно кажучи, я хотів би, щоб ви прилипли», – кричав він активістам зі сцени. “Прилипніть, візьміть багато клею, тому що якщо ви прилипнете тут, ви більше нікому не зможете перешкодити”.

СвДП зараз потрібно трохи любові до себе – тому що їй не вистачає кохання власного електорату. Ліберали борються зі світлофором. У партії говорять про культурну дивність альянсу з двома лівими партіями. Ханс-Ульріх Рюльке, лідер парламентської групи в Баден-Вюртемберг, нещодавно навіть сказав, що СвДП дійсно страждає у світлофорі.

Удари по ліберальній душі

На зустрічі на честь прозріння лідер федеральної партії намагається погладити ліберальну душу – і захистити роботу уряду. “Ми добре провели країну через кризу”, – говорить Лінднер в опері. За його словами, ліберали виконують свої обов’язки в рамках державної політики, щоб запобігти збиткам для країни. Саме це має значення, а чи не окремі критичні зауваження чи заголовки газет. Багато чого було досягнуто за системою світлофора, каже Лінднер – і захищає, наприклад, дохід громадянина, який тепер орієнтований на принцип результативності.

Читайте також:  Співробітництво в галузі безпеки в регіоні Балтійського моря

СвДП – творча партія, і 2023 буде творчим роком, каже Лінднер. Він знає, що попереду у нього важливий рік – чотири земельні вибори у Берліні, Бремені, Баварії та Гессені. Він каже, що хоче рухати країну вперед, незважаючи на всі труднощі. І це ілюзія – вірити, що лібералам було б легше із Союзом: «Це було б лише по-іншому». «Ми вже тоді знали, наскільки складною може стати вся ця історія, наскільки комунікаційною може стати ця коаліція», – каже генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сарай. Але СвДП взяла він відповідальність, тоді як ХДС/ХСС були зайняті собою. На ВДП також лежить особлива відповідальність за те, щоб країна керувалася не ліворуч, а центром.

Насмішки на адресу колег по кабінету міністрів

Лідер партії Лінднер бродить політичними відділами в опері і вимовляє у своїй промові фрази, які можна прочитати як глузування з колег по кабінету. Наприклад, про оборону: Фінансових ресурсів було недостатньо, а «стратегія, структура та керівництво» бундесверу потребували термінового оновлення. Щодо зовнішньої політики Німеччини та Китаю він застерігає від «наївності та надлишку етики». Не варто відокремлюватися від Китаю, ринок надто важливий для Німеччини.

Лінднер застерігає від протекціонізму, вимагає виділення мільярдів на освіту, полегшення імміграції на ринок праці та ухвалення закону про свободу технологій. ВДП знову виведе Німеччину вперед в економічному плані – таке основне послання зустрічі в Єпіфанії. Якщо коаліція СДПН, «зелених» і ВДП хоче мати шанси на переобрання, вона досягне успіху лише в тому випадку, якщо поверне країну на шлях економічного успіху», – каже лідер партії.

І насамкінець він розповідає про перспективні скорочення податків. За його словами, у 2023 році має відбутися перелом в економічній та фінансовій політиці. Лінднер переконаний, що якщо у малого та середнього бізнесу та ремісників складеться враження, що федеральний уряд займається лише оборонною політикою, тоді як насправді він займається економічними питаннями, альянс не матиме шансів бути переобраним. Необхідно говорити про ефективне загальне навантаження, сказав він. «Вони ще не знають про це: але СДПН та «зелені» мають бути зацікавлені в тому, щоб принаймні ВДП не перестала думати про податкову політику».

Читайте також:  Бербок тимчасово припинив прийом документів осіб з Афганістану

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я