Перешкоди для натуралізації будуть значно знижені

13

У майбутньому стати німцем чи громадянином Німеччини стане ще простіше. Федеральний міністр внутрішніх справ Фезер хоче усунути деякі перешкоди у процесі натуралізації.

Перешкоди для натуралізації

У майбутньому людям, які бажають натуралізуватись у Німеччині, більше не доведеться відмовлятися від громадянства своєї країни. Це результат проекту Федерального міністерства внутрішніх справ за новим законом про громадянство, який був направлений до інших відомств федерального уряду для голосування.

План «сучасного закону про громадянство», узгоджений у коаліційній угоді, також пом’якшує вимоги щодо вивчення німецької мови для певних груп населення. Як правило, це є обов’язковою умовою для натуралізації. Крім того, буде скорочено мінімальний термін проживання у країні до подання заяви.

У проекті, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur, йдеться, що спрощення мовної вимоги та обов’язок складати тест на натуралізацію мають бути скасовані для всіх іноземців, які досягли 67 років. Це робиться на честь життєвих здобутків так званого покоління заробітчан, для яких у перші роки перебування в Німеччині не було відкрито ні мовних курсів, ні інших пропозицій щодо інтеграції. Однак від спрощень виграють не лише люди похилого віку, які приїхали до Німеччини за договором найму, а й усі представники цієї вікової групи.

Крім того, для молодих людей, які бажають натуралізуватись, передбачається положення про важкі умови. У виняткових випадках, наприклад, якщо член сім’ї потребує догляду, повинно бути достатньо, щоб відповідна особа могла усно спілкуватися німецькою мовою у повсякденному житті без істотних проблем.

Натуралізація через п’ять, а не вісім років

Цей план є частиною комплексної реформи міграційної та інтеграційної політики, оголошеної СДПН, «зеленими» та ВДП. Він ґрунтується на розумінні того, що надання громадянства відкриває шлях до всебічної участі та залучення, від якого мають виграти як натуралізовані особи, так і суспільство.

Читайте також:  Президент Ірану: протести провалилися

Проект загалом передбачає можливість натуралізації після п’яти років законного постійного проживання у Німеччині, раніше цей термін становив вісім років. У разі особливих інтеграційних досягнень, таких як відмінна успішність у школі та на роботі, волонтерська діяльність або гарне знання мови – три роки проживання має бути достатньо.

Так зване опціонне зобов’язання для дітей іноземців, які народилися в Німеччині, яке вже було обмежено попередніми реформами, має бути повністю скасовано. Це означає, що у молодому віці їм більше не доведеться обирати між громадянством Німеччини та громадянством своїх батьків.

Термін законного проживання одного з батьків, необхідний для отримання дитиною іноземних батьків німецького громадянства за народженням у Німеччині, також буде скорочено з восьми до п’яти років. «Значне скорочення терміну проживання одного з батьків збільшить кількість дітей батьків-іноземців, які набувають німецьке громадянство за народженням вже в Німеччині», – йдеться у проекті.

Профспілка критикує заплановану реформу

Введена у 2019 році вимога натуралізації «відповідати німецьким умовам життя» буде виключена із Закону про громадянство. Однак, згідно з проектом, про натуралізацію не може бути й мови, якщо «іноземець одружений з кількома подружжям одночасно або своєю поведінкою показує, що не визнає рівні права чоловіків і жінок, закріплені в Основному законі».

ХДС/ХСС виступили проти цих планів вже тоді, коли стали відомі перші ідеї уряду світлофора щодо планованої реформи закону про громадянство. Лідер державної групи ХСС Олександр Добриндт заявив: «Продаж німецького громадянства не сприяє інтеграції, а скоріше спрямована на прямо протилежне та викличе додаткові імпульси нелегальної міграції». Парламентський секретар парламентської групи ХДС/ХСС Торстен Фрей (ХДС) визнав, що Німеччина є країною імміграції та залежить від міграції для свого ринку праці. Водночас він наголосив: «Але це не означає, що німецький паспорт потрібно розкидати всюди».

Читайте також:  "Терорист" Мютценіх відвідав Київ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я