Олаф Шольц та Фрідріх Мерц: політична дуель у Німеччині

2

Передвиборна кампанія у Німеччині як вона є. Провідні кандидати обливають один одного помиями та демонструють мускулатуру.

Олаф Шольц та Фрідріх Мерц: політична дуель у Німеччині

Два гіганти німецької політичної арени, гладіатори наших днів Олаф Шольц та Фрідріх Мерц зійшлися у сутичці. Не на життя, а на пост канцлера. Решта претендентів за сукупністю факторів виглядають маргінально. Тож реальний вибір невеликий.

Вникнемо в їхні резони.

Тристороння коаліція розпалася внаслідок фатальних розбіжностей. Але аутсайдер передвиборних перегонів сміливо заприсягся перемогти нинішнього лідера симпатій електорату Фрідріха Мерця з Християнсько-демократичного союзу. Ну, а що йому залишається. Хоча присягатися електоратом не найвдячніша справа.

«Дехто вже списав нас із рахунків»– сказав Шольц своїм прихильникам із СДПН. І пообіцяв на виборах 23 лютого таке саме повернення, яке призвело до перемоги три роки тому. Тоді він змінив незмінну Ангелу Меркель.

Головне, мабуть, питання: війна та мир. Є відчуття, що війна вже прийшла до Німеччини. Чи поки що ні?

За логікою Шольца немає. Війна десь там. Він веде кампанію як “канцлер світу”. Щодо України, Шольц пообіцяв постійну підтримку, але також обачний курс. Він не дозволить безпосередньо втягнутися у конфлікт.

Шольц заявив, що Мерц «хоче пред'явити ядерній державі Росії ультиматум… якщо Путін не зробить те, чого хоче Німеччина, то з завтрашнього дня німецькі ракети будуть запущені в глиб Росії».

“Все, що я можу сказати: будьте обережні з безпекою Німеччини, ви не граєте в російську рулетку”— сказав Шольц.

Шольц також засудив проросійські партії Німеччини, які прагнуть «цвинтарному» світу за умов Москви.

Він заявив, що тільки його СДПН “явно підтримує Україну і водночас гарантує, що ми не будемо втягнуті у війну”.

«У питаннях війни та миру потрібні холодна голова та тверда позиція»– додав Шольц, засудивши гострих на мову лідерів маргінальних партій та “непередбачуваного лідера опозиції”.

Олаф Шольц. Фото: Sebastian Christoph Gollnow/dpa

Інше завдання Шольца – уявити суперника лідером багатих.

Читайте також:  Санкції через перерване перемир'я в Судані

Шольц розкритикував вимогу ХДС щодо зниження корпоративних податків. Він назвав це «завжди одним і тим самим рецептом, незалежно від того, що відбувається у світі».

«Це нагадує мені лікаря, який завжди прописує своїм пацієнтам ті самі таблетки. Незалежно від того, кашель у них чи зламана нога».

Шольц неодноразово вказував на особисте багатство Мерця та обіцяв захищати інтереси робочої людини. Він виступав за стабільні пенсії, підвищення мінімальної заробітної плати та податкові пільги для 95 відсотків працюючих. Але за підвищення податків для одного відсотка найбагатших.

Шольц згадав спадщину Меркель. «ХДС Мерця не має нічого спільного з ХДС Меркель»– Заявив Шольц. “Його соціальне крило повністю маргіналізоване”.

Мерц знає, хто загнав Німеччину в глухий кут

Мерц ж відштовхується від уповільненої економічної кризи в Німеччині. У якому винні не багаті.

Він обрушився з різкою критикою на невдалий альянс Шольца із Зеленими та Вільними демократами. Шольц загнав найбільшу економіку Європи в глухий кут через некомпетентність і надмірне регулювання.

Він розкритикував «неправильну та помилкову» політику, яка привела економіку до другого року спаду, внаслідок чого багато великих компаній почали скорочувати робочі місця.

Мерц, мільйонер і колишній член ради директорів інвестиційного фонду, заявив, що тільки сильні та процвітаючі компанії можуть забезпечити економічне зростання та зайнятість. «інакше всі мрії… луснуть, як мильні бульбашки».

Мерц зажадав «корінних змін» у економічній політиці. Без «цього забарвленого в зелений колір втручання у всі сфери життя, у кожну компанію, у кожну галузь».

Він виступив із критикою «жахливої ​​бюрократії». Та сковує діяльність компаній та людей на національному та європейському рівнях. І виділив недавню «абсурдну» Брюссель ідею заборонити куріння на відкритому повітрі.

Читайте також:  В умовах міграційної кризи ХДС/ХСС закликає до рішучих дій

Фрідріх Мерц. Фото: Ronny Hartmann/dpa

Мерц пророкує: якщо новий уряд не відновить процвітання та стабільність, то до наступних виборів у 2029 році «популісти вкрай лівих і вкрай правих поглядів, особливо останні, становитимуть більшість у нашому парламенті».

Нелегальна міграція

Міграція – хай навіть нелегальна – питання для Німеччини вельми другорядне. Але громадян турбує. Він емпірично відчутний. І електорально важливий.

Обидва кандидати виклали свої погляди на імміграцію.

Мерц заприсягся “зробити все можливе для подальшого скорочення нелегальної міграції до Німеччини”. Він повторив свою вимогу: тих, хто не має шансів отримати притулок, висилати назад на кордони Німеччини.

Шольц назвав «брехнею» твердження про те, що він не вжив заходів щодо боротьби з нелегальною міграцією. Він заявив, що Мерц «заклопотаний лише передвиборчою кампанією, а не гуманністю та порядком».

Шольц звинувачує: Мерц не зміг “прийняти реальність того, що Німеччина вже давно є країною імміграції”де чверть населення має міграційне минуле.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я