Бундесвер проведе маневри військово-повітряних сил

23

У маневрах «Air Defender 2023» візьмуть участь 220 літаків із 24 країн.

Бундесвер проведе маневри військово-повітряних сил

Разом із НАТО та союзниками бундесвер планує великомасштабні навчання військово-повітряних сил, які відбудуться переважно на території Німеччини з 12 по 23 червня. У маневрах Air Defender 2023 візьмуть участь 220 літаків з 24 країн, оголосив інспектор ВПС генерал-лейтенант Інго Герхартц на презентації маневрів у столиці США Вашингтоні у вівторок. «Ці вчення історичного масштабу присвячені надійній обороні альянсу. НАТО – абсолютно оборонний альянс, але ми маємо показати всім: коли справа доходить до справи, ми також здатні захищати наші цінності – свободу та демократію – у цьому альянсі», – сказав Герхартц.

США грають центральну роль навчаннях. Згідно з інформацією, у них беруть участь близько 100 літаків та близько 2000 солдатів. Компонент Національної гвардії, який відповідає за повітряний простір, доставить персонал та літаки з 35 штатів США до Європи для проведення навчань за «класичним сценарієм 5-ї статті НАТО». Стаття 5 Північноатлантичного договору, основного документа Альянсу, говорить, що союзники зобов’язуються надавати допомогу у разі збройного нападу на одного або кількох з них. “Якщо подивитися на відсоток розгортання, то це найбільше розгортання з моменту заснування НАТО”, – сказав Герхартц.

Німецька авіаційна промисловість висловила стурбованість.

За даними бундесверу, основними німецькими майданчиками для проведення навчань є аеродроми Шлезвіг-Ягель, Хон (обидва Шлезвіг-Гольштейн), Вунсторф (Нижня Саксонія), Лехфельд (Баварія) та Шпангдалем (Рейнланд-Пфальц). Німецька авіаційна промисловість висловила стурбованість з приводу цього маневру – через те, що повітряний простір Німеччини і так перевантажено. Герхартц сказав: «Повітряні переміщення, які ми здійснюємо щодня, відбуватимуться переважно над Північним та Балтійським морями, тобто над морськими акваторіями». За його словами, під час маневрів не весь повітряний простір використовуватиметься одночасно, але різні зони будуть задіяні відповідно до ротаційної послідовності. Навчання пройдуть перед літніми канікулами. Вночі тренувальні польоти не проводитимуться.

Читайте також:  Держсекретар США Блінкен у Пекіні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я