Кучерява капуста – головний зимовий овоч у Північній Німеччині. Вона використовується як гарнір або самостійне блюдо, зберігаючи корисні властивості навіть після теплової обробки. Історія капусти йде в античні часи, а дієтологи підкреслюють її багатий склад, що сприяє зміцненню імунітету та боротьбі з інфекціями.
Кучерява капуста на столі у німців
Кучерява капуста (Grünkohl) – одна з найпопулярніших страв у мешканців Північної Німеччини. Її готують як самостійну страву, і як гарнір, наприклад, до м'яса. Особливо часто капусту вживають саме в зимові місяці, оскільки з настанням холодів вона стає м'якою і трохи солодкуватою на смак. Крім того, за твердженнями дієтологів, кучерява капуста надзвичайно корисна, бо містить вітаміни К і С, а також велику кількість всіляких мікроелементів.
У Німеччині капуста стала популярною стравою вже у XII столітті. Спочатку жителі країни їли переважно кучеряву капусту, а в Новий час селекціонери почали активно виводити й інші сорти. Кожен із них має свої смакові особливості, але абсолютно всі сорти придатні до вживання як у сирому, так і у вареному вигляді. До того ж, за словами дієтологів, при тепловій обробці капуста не втрачає своїх властивостей. А смак часто стає ще більш насиченим.
Що кажуть дієтологи?
На думку вчених, капуста відрізняється високим вмістом клітковини та наявністю гірчичних олій. Саме ці речовини (їх ще називають глюкозинолати) і надають капусті того своєрідного смаку, який добре відомий і любимо багатьма. А ще ці речовини добре борються з інфекціями верхніх дихальних шляхів і виводять шлаки з організму.
Що ж до клітковини, її користь усім добре відома. Капуста – це криниця клітковини, причому вона присутня у всіх сортах цього овочу.
За словами вчених, регулярне вживання капусти дозволяє підтримувати імунітет у добрій формі та уникати багатьох захворювань. Особливо актуально це взимку, коли організм людини ослаблений і вразливий до різних хвороб. Отже висновок дієтологів простий і очевидний: їжте капусту в різних видах – нічого, крім користі, від цього не буде.