Очікується винесення вердикту у справі про вбивство вчительки Паті у Парижі

10

2020 року ісламіст убив вчительку в передмісті Парижа – як стверджується, у цьому брали участь шість учнів. Після судового процесу, що проходив за зачиненими дверима, було винесено вердикти.

Франція – Очікується винесення вердикту у справі про вбивство вчительки Паті у Парижі

Варварське вбивство вчителя Самюеля Паті, скоєне три роки тому, завдало Франції глибоку рану, яка досі не зажила. Очікувані цієї п'ятниці вердикти на першому судовому процесі у справі про терористичний акт, скоєний на ґрунті ісламізму, навряд чи змінять ситуацію. Шість школярів, які, як стверджується, причетні до кровопролиття, постали перед судом у справах неповнолітніх у Парижі.

16 жовтня 2020 року 18-річний підліток убив, а потім обезголовив вчителя історії у передмісті Парижа. Поліція застрелила злочинця, який мав російсько-чеченське коріння.

Підлітки на лаві підсудних

До нападу Паті критикували в інтернеті через те, що вона показала карикатури на пророка Мухаммеда під час уроку про свободу слова. Вважається, що п'ятеро учнів допомогли нападнику дізнатися про 47-річного вчителя. Підлітків, яким на момент нападу було 14 та 15 років, звинувачують у створенні злочинної організації.

13-річна школярка має відповісти за хибне звинувачення, яке, як стверджується, послужило поштовхом до скоєння злочину. Згідно з обвинуваченням, вона говорила про презентацію спірних мультфільмів удома, хоча того дня не була у школі.

У Франції діти, як правило, вважаються такими, що досягли кримінального віку з 13 років. Всім обвинуваченим загрожує до двох із половиною років ув'язнення. Публіка не була допущена до судового процесу. Те, що розповіли учні про те, що сталося, не стало оприлюдненням. Таким чином, подальша інформація про обставини, що призвели до злочину, стане надбанням громадськості лише після суду над вісьмома дорослими обвинуваченими наприкінці 2024 року. Деякі з них, як стверджується, безпосередньо допомагали нападнику у підготовці злочину.

Читайте також:  Трамп-молодший ухилився від причетності до шахрайства

Нападник запропонував 300 євро

П'ятеро обвинувачених школярів стали спільниками скоріше випадково, повідомляє журнал L'Obs, посилаючись на їх допити. Згідно зі звітом, убивця з'явився до школи і запропонував одному з учнів 300 євро, щоб той показав йому, хто був учителем. Він погано відгукувався про Паті і сказав, що хоче змусити його вибачитись перед мусульманами. Учень прийняв пропозицію та залучив до нього своїх товаришів. Молоді люди, як кажуть, підозрювали, що вбивця замишляє недобре, але, зважаючи на все, вони не здогадувалися про змову.

Ще до початку судового процесу Францію знову вразило смертельний напад на вчителя. 13 жовтня 20-річний радикально налаштований ісламіст зарізав вчителі у школі на півночі Франції у місті Аррас. Влада розглядала молоду людину як загрозу. Як і у випадку з жорстоким нападом на Паті, Франція побачила, що її світська держава перебуває під ударом, і, зокрема, один з її основних стовпів – національна система освіти. За три роки країна так і не спромоглася краще захистити своїх вчителів, скаржилися деякі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я