Обмеження МОК для російських спортсменів: Москва відповіла

38

Спортивні чиновники в Москві різко критикували обмежений допуск своїх власних спортсменів до міжнародних змагань.

“Оголошені параметри та критерії повернення росіян на міжнародні старти абсолютно необґрунтовані”, – заявив Національний олімпійський комітет Росії (НОК). Адже рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) стало “визнанням власної помилки” повністю усунути російських спортсменів від міжнародних змагань.

МОК рекомендував виключити російських та білоруських спортсменів із міжнародних спортивних заходів невдовзі після початку агресивної війни проти України за наказом лідера Кремля Володимира Путіна.

Тепер МОК виступив за те, щоб дозволити спортсменам з обох країн знову брати участь у змаганнях за певних умов під нейтральним прапором. Проте, згідно з рішенням, спортсмени, які мають зв’язки з військовими та органами безпеки, а також команди мають залишитися осторонь. Рішення про те, чи дозволити росіянам і білорусам взяти участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, буде ухвалено пізніше, наголосив президент МОК Томас Бах.

Нейтральний статус «очевидна дискримінація»

У Москві обмеження, що продовжуються, зустрічають опір. Нейтральний статус є «очевидною дискримінацією за національною ознакою». Більше того, додаткові допінг-контролі для російських спортсменів «необґрунтовані, юридично неспроможні та зайві», на думку російської НОК. Чиновникам також не подобається дискваліфікація, що продовжується, в командних видах спорту і заборона на тренування спортсменів у клубах, пов’язаних з російською армією або іншими силовими структурами.

«На цьому фоні, коли нам по суті пропонують відмовитися від мрії тисяч спортсменів здобути олімпійську медаль, пропоновані обмеження на публікацію певного контенту в соціальних мережах російських олімпійців виглядають як підпорядкування зовнішньому політичному тиску», НОК також розкритикувала заборону на підтримку спортсменами війни в Росії.

Читайте також:  32 000 колишніх ув'язнених звільнено від військової служби

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я