Японці вмирають на самоті – доля старіючих країн

68

Самотня смерть, “Кодокусі”, є серйозною соціальною проблемою в Японії. Дедалі більше людей живуть наодинці внаслідок старіння та зміни способу життя.

 

Японці вмирають на самоті – доля старіючих країн

Японці помирають на самоті: У Японії, що стрімко старіє, все більше людей помирають самотньою смертю. Оскільки не вдається знайти родичів для догляду за померлими, дедалі більше місцевих органів влади змушені нести витрати на кремацію. Зберігання урн також стає проблемою, тому що їх ніхто не забирає, як повідомила японська газета Асахі Сімбун з посиланням на Міністерство внутрішніх справ.

60 000 «нічийних покійників»

Щоб отримати повніше уявлення про зростаючу проблему, міністерство вперше провело опитування. Згідно з результатами дослідження, в громадах зберігаються останки приблизно 60 000 померлих людей, хоча підраховані не всі незатребувані кістки.

«Самотня смерть» (Kodokushi) вже давно є серйозною соціальною проблемою в Японії. Населення скорочується та старіє рекордними темпами. Минулого року кількість народжень уперше впала нижче за відмітку в 800 000 дітей, водночас кількість смертей зросла до рекордно високого рівня – близько 1,6 мільйона. Понад чверть населення зараз старше 65 років.

Нуклеарна сім’я і що із цим пов’язано

Якщо в колишні часи турботу про людей похилого віку брали на себе молоді люди, то сьогодні тенденція йде в бік нуклеарної родини. У той же час все більше людей живуть наодинці внаслідок старіння та зміни способу життя. Ця тенденція зачіпає мільйони людей похилого віку.

Згідно з прогнозами, у 2040 році майже п’ята частина всіх японських домогосподарств складатиметься з людей похилого віку, які живуть на самоті. Експерти закликають збільшити допомогу з догляду за ними. Наприклад, люди похилого віку з низькими доходами часто стикаються з проблемами при пошуку соціального житла. За даними першого в історії дослідження Міністерства внутрішніх справ, у період з квітня 2018 року до жовтня 2021 року померло майже 106 000 осіб без утриманців. Близько половини їх були незаможними, тому муніципалітетам довелося взяти він витрати на похорон. В інших випадках банки відмовлялися провадити виплати з рахунків померлих.

Читайте також:  Китай протестує проти транзиту президента Тайваню через США

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я