Нижня Саксонія просить бундесвер про допомогу через повінь

17

Нижня Саксонія просить бундесвер про допомогу через повінь

Влада поки не бачить полегшення у боротьбі з повенями в Нижній Саксонії. Щоб забезпечити стабільність гребель, земля сповістила німецькі збройні сили. У разі надзвичайної ситуації вони мають надати підтримку за допомогою гелікоптерів.

Федеральна поліція та військово-морський флот направили по одному гелікоптеру в Хаттен в Ольденбурзі (Нижня Саксонія), який постраждав від повені. “Земля Нижня Саксонія запросила один з наших вертольотів”, – сказала представниця федеральної поліції в Берліні. Гелікоптер федеральної поліції доставив на дамби особливо великі мішки з піском, щоб закріпити їх, повідомив представник добровільної пожежної команди.

Військово-морський гелікоптер піднявся у повітря, щоб отримати уявлення про ситуацію, повідомив представник територіального командування збройних сил Німеччини. Гелікоптери також можуть бути задіяні у місті Ольденбурзі та інших районах Ольденбурзького округу, повідомляє міське управління. Гелікоптери тимчасово підпорядковані міській цивільній обороні.

Раніше земля Нижня Саксонія звернулася за допомогою до Збройних сил Німеччини у зв'язку з ситуацією, що склалася з повенями. Запит про допомогу надійшов ще у четвер увечері, повідомив у другій половині дня представник територіального командування збройних сил. Відповідно, шість гелікоптерів були приведені в готовність.

«Насамперед йдеться про зміцнення гребель, – сказав представник. Однак можливе також транспортування персоналу та матеріальних засобів, а за потреби і евакуація людей, які перебувають у небезпеці». Втім, останнє прохання спочатку було зроблено лише як запобіжний засіб.

Згідно з повідомленням журналу «Der Spiegel», гелікоптери повинні скидати текстильні контейнери з будівельними матеріалами, якщо греблі будуть розм'якшені або навіть прорвані. Це робиться для того, щоб зміцнити греблі та сповільнити потік води. У багатьох місцях вода настільки розм'якшила дамби, що рятувальники вже не можуть під'їхати до них на машинах.

Читайте також:  Заборона на передачу швейцарської зброї для України

Багато річок у Нижній Саксонії в даний час розливаються після сильних дощів, а в деяких випадках через танення снігу в горах Гарц. Міністр внутрішніх справ землі Даніела Беренс сьогодні вранці в ефірі радіостанції Deutschlandfunk розповіла про «дуже, дуже напружену ситуацію». Майже вся Нижня Саксонія перебуває під водою. Близько 100 000 пожежників та організацій з надання технічної допомоги (THW) було направлено всюди.

Полегшення поки що не передбачається», – додав Беренс. Згідно з прогнозом погоди, у найближчі кілька днів очікуються нові дощі та шторми. Це не полегшить ситуацію, а скоріше «поглибить її в тому чи іншому місці».

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я